Aktualności

Michał Streer startuje w Mistrzostwach Włoch. Pokieruje Toyotą Yaris

Już 12 kwietnia wystartuje Rajd Piemontu, który otwiera rywalizację kierowców w ramach Toyota GR Yaris Rally Cup. Za kierownicą jednego z japońskich aut zasiądą Michał Streer oraz Jakub Wróbel (w roli pilota). Pierwszy z nich pojawił się niedawno w naszym dziale „Nie tylko praca”.

Na łamach „Dealera” ukazał się tekst o Karolinie Szulęckiej-Streer, dyrektorze marketingu marek Ferrari, Maserati, Alpine, Pagani, Bugatti i Koenigsegg w Grupie Pietrzak, oraz jej mężu Michale Streeru, którzy – zainspirowani historią Sobiesława Zasady i jego żony Ewy – startują wspólnie w rajdach. Para ma duże ambicje, a po ubiegłorocznym bardzo dobrym debiucie na włoskich odcinkach specjalnych podczas Rally di Como Michał Streer został zaproszony do sprawdzenia się wraz z innymi zawodnikami w ramach oficjalnego programu Toyota Gazoo Racing Italia.

„To niezwykłe wyróżnienie, ale i wyzwanie, aby stanąć do takiej rywalizacji. Włoscy kierowcy są szybcy, znają świetnie lokalne trasy i ich specyfikę, która mocno różni się od polskich dróg, ja jednak podchodzę ambitnie do sprawy, dlatego zdecydowałem się na udział w GR Yaris Rally Cup” – przekonuje Michał Streer. Kierowca startował dawniej w ramach „markowych pucharów” (przykładem jest Puchar Peugeota, w którym zdobył tytuł wicemistrza Polski). Ich istotą jest to, że wymuszają między zawodnikami rywalizację tymi samymi autami, dlatego o zwycięstwie zwykle decydują umiejętności, a nie różnice sprzętowe. Michał Streer zasiądzie za kierownicą Toyoty Yaris o mocy około 280 KM.

Yaris Cup to oficjalny projekt rajdowy Toyota Italia, rozgrywany już po raz czwarty w ramach Rajdowych Mistrzostw Włoch (CIRA). Poprzednie edycje wiązały się z bardzo zaciętą rywalizacją, w której brało udział kilkanaście identycznych modeli rajdowych.

Podczas Rajdu Piemontu do pokonania jest ponad 110 km odcinków specjalnych, przebiegających na terenie malowniczo położonych wzgórz i winnic, zlokalizowanych niedaleko historycznej miejscowości Alba. Dla kibiców stanowi to okazję nie tylko do podziwiania rywalizacji sportowej, ale i przyjemnego spędzenia czasu we włoskim klimacie, łączącym motoryzację, kuchnię i kulturę.

Udział Michała Streera w wydarzeniu możliwy jest dzięki wsparciu ITEO.com. To software house z Katowic, który stworzył m.in. aplikację na potrzeby paczkomatów InPost.

Skontaktuj się z autorem
Redakcja
Linkedin
REKLAMA
Zobacz również
Aktualności
Dwie listy, dwóch zwycięzców
Redakcja
21/5/2024
Aktualności
Jakościowa sprzedaż
Redakcja
20/5/2024
Aktualności
Grupa Pietrzak prezentuje Koenigsegg Jesko Attack
Redakcja
20/5/2024
Miesięcznik Dealer
Jedyne na rynku pismo poświęcone w 100 proc. tematyce zarządzania autoryzowaną stacją dealerską. Od ponad 12 lat inspirujemy właścicieli, menedżerów i szefów poszczególnych działów dealerstw samochodów.