Aktualności

Mitsubishi opuści Europę?

Jak podaje Automotive Management Online marka Mitsubishi rozważa możliwość opuszczenia europejskiego rynku. Na razie wiedzą o tym dealerzy z Wielkiej Brytanii.

Brytyjski importer Mitsubishi poinformował już swoich dealerów, że koncern planuje wycofać się z Wysp oraz całego europejskiego rynku. Rzecznik Colt Car Company, wieloletniego importera japońskiej marki na Wyspach, ogłosił, że sprzedaż obecnych modeli Mitsubishi będzie na razie kontynuowana – zawieszono natomiast plany premier i wprowadzania na rynek samochodów nowej generacji. Tę wiadomość udało nam się potwierdzić także w biurze prasowym Mitsubishi Motors Polska. Oficjalna data ani szczegóły decyzji Mitsubishi nie są na razie znane.

Wyniki operacyjne i udziały w rynku nie pozostawiają wątpliwości: Mitsubishi chce skupić się na regionie ASEAN
Źródło: Mitsubishi, prezentacja z 27 lipca 2020 r.

Pandemia koronawirusa spowodowała znaczne straty finansowe japońskiego koncernu. Tylko w Wielkiej Brytanii sprzedaż samochodów marki spadła w pierwszym półroczu 2020 r. o ponad 50 proc. Producent wskazał, że obecnie rentowność europejskiej dywizji Mitsubishi stoi na najniższym poziomie w historii obecności marki w Europie, a ponadto koncern musi się liczyć z rygorystycznymi przepisami dotyczącymi emisji CO2. Mitsubishi Motor Corporation oświadczyło w związku z tym, że ciężka sytuacja zmusza firmę do zredukowania kosztów o 20 proc. i skupienie się na kluczowych dla brandu rynkach. Jak widać, Europa do nich nie należy.

Źródło: Automotive Management Online. Zdjęcie: Media Mitsubishi Cars

Skontaktuj się z autorem
Redakcja
Linkedin
REKLAMA
Zobacz również
Aktualności
MG Motor Europe przeciwne unijnym cłom. „Protekcjonistyczne praktyki handlowe”
Redakcja
17/6/2024
Aktualności
Toyota Romanowski z trzecim Lexusem
Redakcja
13/6/2024
Aktualności
Komisja Europejska zadecydowała. Nowe cła mogą sięgnąć 50 proc.
Redakcja
12/6/2024
Miesięcznik Dealer
Jedyne na rynku pismo poświęcone w 100 proc. tematyce zarządzania autoryzowaną stacją dealerską. Od ponad 12 lat inspirujemy właścicieli, menedżerów i szefów poszczególnych działów dealerstw samochodów.