Aktualności

Nagrody Rynku Dealerskiego 2020 rozdane!

Podczas internetowej transmisji wideo poznaliśmy tegorocznych laureatów Nagród Rynku Dealerskiego. Człowiekiem Roku został Mirosław Cichy, współtwórca Grupy Cichy-Zasada.

Nagrody Rynku Dealerskiego to konkurs organizowany przez redakcję miesięcznika „Dealer”, w którym wyróżnienia odbierają najlepsi i najbardziej wyróżniający się w ostatnim roku dealerzy. Mimo przeniesienia stacjonarnego Kongresu Dealerów nawet nie rozważaliśmy, aby odpuścić tegoroczną edycję Nagród. Skoro poprzeczka została zawieszona najwyżej w historii, to tym bardziej należy docenić tych, którzy ją przeskoczyli, a niekiedy zrobili dużo więcej – wznieśli swoje firmy poziom wyżej.

O tym, że warto było uhonorować liderów branży, świadczy również zaangażowanie ze strony oceniających i Kapituły. Ci pierwsi oddali w internecie blisko 9 tys. głosów (ubiegłoroczny rekord to niecałe 1,8 tys.). Z kolei Kapituła stała się wyjątkowo liczna (36 osób), bo swoją obecnością w niej zaszczycili nas dodatkowo także laureaci kategorii Człowiek Roku i Wschodząca Gwiazda z poprzednich lat.

Chyba dla nikogo nie było zaskoczeniem, że Dealerem Roku w kategorii duża grupa dealerska została powstała kilka miesięcy temu Grupa Cichy-Zasada. W skład nowej grupy, która niebawem może zostać nawet liderem polskiego rynku, weszły wszystkie lokalizacje firm AHC Grupa Cichy, Rowiński-Wajdemajer oraz spółki Auto Special. To m.in. za realizację tego nietuzinkowego przedsięwzięcia Mirosław Cichy otrzymał również najbardziej osobiste wyróżnienie – Człowieka Roku Miesięcznika „Dealer”.

Wschodzącą Gwiazdą Rynku Dealerskiego wybrano Malwinę Lis, która odpowiada za PR i marketing Grupy Lis. Kapituła doceniła ją za współtworzenie siły rodzinnej firmy, a także za realizację spójnych działań marketingowych dla grupy, w której portfolio widnieje aż 6 autoryzacji.

Poniżej pełna lista laureatów Nagród Rynku Dealerskiego 2020.

Szerszy opis i materiały dodatkowe na stronie:

https://www.dealerkongres.pl/nagrody-rynku-dealerskiego-2020

Człowiek Roku Miesięcznika „Dealer”

Mirosław Cichy, Grupa Cichy-Zasada – Człowiek, którego nikomu w branży nie trzeba przedstawiać. Wcześniej przez lata współtworzył Grupę Krotoski-Cichy. W ostatnich miesiącach, już jako właściciel Grupy Cichy, nabył udziały w spółce Rowiński-Wajdemajer, a następnie doprowadził do połączenia kapitałowego swojego biznesu z „volkswagenową” częścią grupy Sobiesława Zasady, co dało początek Grupie Cichy-Zasada, która ma duże szanse na zostanie największą firmą dealerską w Polsce.

Pozostali nominowani:

Paweł Białkowski, Grupa Marvel

Dominika i Dariusz Bońkowscy, Grupa Bońkowscy

Dealer Roku – duża grupa dealerska

Grupa Cichy-Zasada – Za połączenie właścicielskie i rebranding dealerstw tworzących firmy AHC Grupa Cichy, Rowiński-Wajdemajer oraz Auto Special. Powstała grupa prowadzi działalność w zakresie sprzedaży i serwisu samochodów Volkswagena, Audi, Skody oraz SEAT-a w aż 16 lokalizacjach na terenie 8 miast, dzięki czemu dysponuje potencjałem, który może pozwolić jej na najwyższą sprzedaż w Polsce.

Pozostali nominowani:

Emil Frey Polska

Grupa Zdunek

Dealer Roku – mała grupa dealerska

BMG Goworowski – firma BMG Goworowski w trudnym okresie pandemii oddała do użytku największy obiekt dealerski marki Mercedes-Benz w Polsce z salonem dla samochodów osobowych, dostawczych, AMG oraz strefą dedykowaną samochodom elektrycznym i hybrydowym. W trakcie lockdownu dealer wdrożył ponadto autorski program #niezwalniamy, zapewniając załodze gwarancję utrzymania etatów. Poza gdyńskim obiektem BMG Goworowski prowadzi jeszcze stacje Mercedesa w dwóch innych lokalizacjach na Pomorzu: Gdańsku i Bolesławicach k. Słupska (ponadto dealer posiada również autoryzację marki Mazda).

Pozostali nominowani:

Grupa Auto Wimar

Grupa Karlik

Dealer Roku – dealer z jedną lub dwiema lokalizacjami

Nawrot – Za zbudowanie firmy dealerskiej, która mimo że posiada zaledwie dwa obiekty we wrocławskiej Długołęce, jest klasyfikowana wśród 20 polskich dealerów o najwyższej sprzedaży. W ostatnim czasie spółka powiększyła markowe portfolio, dzięki czemu do Renault i Dacii dołączył Hyundai. Zaowocowało to sprzedażą blisko 5,5 tys. samochodów w ubiegłym roku.

Pozostali nominowani:

Continental Goebel

Grupa Radość

Dealer Roku – dealer aut używanych

Autogala – Firma od lat rozwija dział samochodów używanych pod własnym brandem: Autogala Premium Outlet. By zwiększyć skuteczność kanału trade in, dealer rozpoczął realizację autorskiej praktyki opierającej się na własnej bazie aut do odkupu, stworzonej spośród kilku tysięcy samochodów odwiedzających serwis w ramach aplikacji CyberDealer. Gdy klient zgłasza się po konkretne auto używane, a dealer nie ma takiego modelu na stoku, sprzedawca sprawdza „bazę serwisową”. Prowadząc historię, zna stan pojazdu, posiada zdjęcia z oceną techniczną i wie, które auto może bezpiecznie odkupić. Następnie dzwoni do właściciela i oferuje odkup, proponując zarazem nowy samochód. Główne zalety: brak kosztów stoku, do transakcji dochodzi od ręki.

Pozostali nominowani:

Toyota Nowakowski

Toyota Radość

Dealer Roku – dealer flotowy

Grupa Bemo – Za skuteczną i aktywną sprzedaż do flot na różnych rynkach regionalnych – grupa działa w Wielkopolsce, na Pomorzu Zachodnim, w Łodzi, Warszawie oraz na Podkarpaciu. W swoim portfolio dealer posiada zarówno marki typowe flotowe (jak Ford, Peugeot czy Citroen), jak i premium (Mercedes-Benz, Volvo), dzięki czemu posiada ofertę aut dla każdego szczebla firmowej załogi.

Pozostali nominowani:

Euroservice

Grupa Marvel

Wschodząca Gwiazda Rynku Dealerskiego

Malwina Lis, Grupa Lis – Za współtworzenie rodzinnej Grupy Lis, budowę nowoczesnego salonu oraz udane wprowadzenie na kaliski rynek marki Volvo. Za realizację spójnych dla grupy z 6 autoryzacjami działań marketingowych, które przyczyniają się do sukcesywnych wzrostów poszczególnych brandów, a także zapewniają Grupie Lis miejsce na liście 50 największych dealerów w Polsce.

Pozostali nominowani:

Rafał Garcarek, Auto Partner Garcarek

Adam i Wojciech Smorawińscy

Dealer Dobrych Uczynków

Autogala – Za aktywną współpracę z Instytutem „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie. Dealer przekazał szpitalowi swoje… samochody, które ratują życie, ale też przywracają uśmiech na twarzach małych pacjentów. Dzięki Autogali dzieci mogły dojeżdżać zabawkowym, elektrycznym modelem Volvo na blok operacyjny szpitala, zaś prawdziwe Volvo XC90 od dealera od wielu miesięcy służy CZD jako ambulans do przewozu zespołu transplantacyjnego oraz narządów do przeszczepów.

Pozostali nominowani:

Ciesiółka Auto Group

Grupa Pietrzak (Renault Pietrzak)

Szerszy opis Nagród Rynku 2020 i materiały dodatkowe na stronie:

https://www.dealerkongres.pl/nagrody-rynku-dealerskiego-2020

Skontaktuj się z autorem
Redakcja
Linkedin
REKLAMA
Zobacz również
Aktualności
MG Motor Europe przeciwne unijnym cłom. „Protekcjonistyczne praktyki handlowe”
Redakcja
17/6/2024
Aktualności
Toyota Romanowski z trzecim Lexusem
Redakcja
13/6/2024
Aktualności
Komisja Europejska zadecydowała. Nowe cła mogą sięgnąć 50 proc.
Redakcja
12/6/2024
Miesięcznik Dealer
Jedyne na rynku pismo poświęcone w 100 proc. tematyce zarządzania autoryzowaną stacją dealerską. Od ponad 12 lat inspirujemy właścicieli, menedżerów i szefów poszczególnych działów dealerstw samochodów.