Aktualności

Największy salon Mercedesa w Polsce już działa

Nowy obiekt Mercedes-Benz i Mercedes-AMG w Gdyni, należący do firmy BMG Goworowski, jest po przebudowie największym salonem niemieckiej marki w kraju. Placówka ma pięć kondygnacji, zajmuje obszar 3000 m2, a jednorazowo może eksponować nawet 50 samochodów osobowych.

Gmach znajduje się przy ulicy Łużyckiej 9 w Gdyni. Jego przebudowa zajęła prawie dwa lata i zakończyła się w kwietniu tego roku, w 22. rocznicę uzyskania przez firmę BMG Goworowski autoryzacji niemieckiego koncernu. Oprócz modeli osobowych salon posiada w ofercie samochody dostawcze oraz pojazdy marki Smart. Budynek jest dostosowany do najnowszych standardów wymaganych przez producenta. Dodatkowym atutem jest atrakcyjna strefa AMG (z imitacją śladów opon na posadzce czy głośnikiem emitującym dźwięk silnika). Na terenie kompleksu znajduje się też część gastronomiczna, serwis z miejscem na 12 aut oraz podziemny parking. W górnej sekcji można organizować zamknięte eventy, m.in. premiery nowych modeli. Atrakcyjny design uzupełnia taras widokowy z widokiem na Zatokę Gdańską. W planach jest wyposażenie obiektu w rozwiązania proekologiczne – panele fotowoltaiczne oraz pięć pszczelich uli.

– Bardzo się cieszę, że nowy salon działa już w pełnej krasie (…) Zapewnia ona odpowiednią oprawę dla zakupów, jakich dokonują nasi klienci, a jednocześnie odpowiada na ofensywę modelową, jaką Mercedes-Benz prowadzi od kilku lat, również w aspekcie elektromobilności – podsumowuje Bogdan Goworowski, prezes firmy BMG i właściciel salonu. Przypomnijmy, że poza gdyńskim obiektem dealer prowadzi jeszcze stacje Mercedesa w dwóch innych lokalizacjach na Pomorzu: Gdańsku i Bolesławicach k. Słupska (we wszystkich wymienionych miastach posiada również autoryzację marki Mazda).

Skontaktuj się z autorem
Redakcja
Linkedin
REKLAMA
Zobacz również
Aktualności
MG Motor Europe przeciwne unijnym cłom. „Protekcjonistyczne praktyki handlowe”
Redakcja
17/6/2024
Aktualności
Toyota Romanowski z trzecim Lexusem
Redakcja
13/6/2024
Aktualności
Komisja Europejska zadecydowała. Nowe cła mogą sięgnąć 50 proc.
Redakcja
12/6/2024
Miesięcznik Dealer
Jedyne na rynku pismo poświęcone w 100 proc. tematyce zarządzania autoryzowaną stacją dealerską. Od ponad 12 lat inspirujemy właścicieli, menedżerów i szefów poszczególnych działów dealerstw samochodów.