Aktualności

Nowy prezes w Volkswagenie

Z dniem 1 sierpnia 2020 r. prof. Carsten Intra obejmie funkcję prezesa zarządu marki Volkswagen Samochody Dostawcze. Na stanowisku zastąpi Thomasa Sedrana, który od tej pory będzie zarządzał pojazdami użytkowymi i aktywami inżynieryjnymi w ramach całej Grupy Volkswagena.

18.12.17, Hannover , © Henning Scheffen

VWN †bergabe e-Crafter 8 StŸck

HENNING SCHEFFEN PHOTOGRAPHY
MOBIL: 01773193050 . WWW.SCHEFFEN.DE
info@SCHEFFEN.DE
Friedrich-Engels-Str. 31
30880 Laatzen
Region Hannover / Niedersachsen / GERMANY

Carsten Intra zdobył tytuł doktora z zakresu inżynierii mechanicznej w 2000 r., a karierę motoryzacyjną rozpoczął już rok później, kiedy został inżynierem produkcji w MAN. Po trzech latach otrzymał posadę dyrektora do zarządzania operacją centralnego planowania sieci zakładów. Między 2007-2012 pracował na stanowiskach kierowniczych w tureckiej i brazylijskiej filii koncernu, a od 2015 r. był odpowiedzialny za wytyczanie kierunków badań i rozwoju. Przed objęciem funkcji prezesa w Volkswagenie, Intra pełnił funkcję dyrektora ds. zasobów ludzkich i relacji przemysłowych w MAN SE i MAN truck&bus SE.

Volkswagen Samochody Dostawcze odpowiada za produkcję oraz sprzedaż lekkich pojazdów dostawczych (modele Transporter, Caddy, Crafter i Amarok). Firma chce obecnie stawiać w swojej strategii rozwoju na elektromobilność, czego rezultatem ma być m.in. nowy elektryczny van – VW ID BUZZ, który od 2022 r. będzie produkowany w fabryce Volkswagena w Hanowerze.

Źródło: Volkswagen Group. Zdjęcia: Volkswagen-newsroom

Skontaktuj się z autorem
Redakcja
REKLAMA
Zobacz również
Aktualności
Dwie listy, dwóch zwycięzców
Redakcja
21/5/2024
Aktualności
Jakościowa sprzedaż
Redakcja
20/5/2024
Aktualności
Grupa Pietrzak prezentuje Koenigsegg Jesko Attack
Redakcja
20/5/2024
Miesięcznik Dealer
Jedyne na rynku pismo poświęcone w 100 proc. tematyce zarządzania autoryzowaną stacją dealerską. Od ponad 12 lat inspirujemy właścicieli, menedżerów i szefów poszczególnych działów dealerstw samochodów.