Aktualności

Nowy sprzęt dla ratowników od firmy Jaszpol

Ratownicy oraz goście kompleksu termalno-basenowego w łódzkim Uniejowie od kilku tygodni mogą cieszyć się sprzętem medycznym ufundowanym przez firmę Jaszpol. Grupa dealerska, która w 2021 r. została wyróżniona tytułem „Dealer Dobrych Uczynków”, planuje już kolejne inicjatywy na rzecz dobroczynności.

16 grudnia 2021 r. dealer samochodów Renault i Dacia, firma Jaszpol, przekazała Termom Uniejów sprzęt medyczny o wartości 20 tys. zł. Do pracowników trafiły plecaki ratownicze, pulsoksymetry, specjalistyczne opatrunki, defibrylatory, fantom szkoleniowy oraz kamizelki do nauki podstaw pływania z zadławieniem.

Krzysztof Jaroszewicz: Choć uniejowskie termy odwiedza co roku bardzo wielu gości, ratownicy narzekali na brak sprzętu, który pomagałby im w codziennej pracy. Postanowiliśmy temu zaradzić.

Jak podkreśla Beata Cyrulińska, szefowa działu marketingu w Jaszpol sp. z o.o., dzięki urządzeniom uda się nie tylko poprawić bezpieczeństwo osób przebywających na terenie centrum rekreacyjno-uzdrowiskowego, ale zostaną one także wykorzystane przez ratowników do regularnych treningów i podnoszenia kwalifikacji.

Sprzęt medyczny przekazany przez dealera Termom Uniejów. Fot. Jaszpol

– Podziwiam dynamiczny rozwój Uniejowa od ponad 30 lat, a jest to pierwsza miejscowość uzdrowiskowa w województwie łódzkim. Choć tamtejsze termy odwiedza co roku bardzo wielu gości, ratownicy narzekali na brak sprzętu, który pomagałby im w codziennej pracy. Postanowiliśmy temu zaradzić – argumentuje prezes firmy Krzysztof Jaroszewicz.

Firma Jaszpol w ubiegłym roku otrzymała tytuł Dealera Roku w kategorii „Dealer Dobrych Uczynków” przyznawany przez miesięcznik Dealer. – Jest to dla nas ogromne wyróżnienie i dowód, że to co robimy, ma sens – zaznacza Jaroszewicz.

Na przestrzeni ostatnich lat dealer organizował wiele działań charytatywnych. – Rokrocznie wspieramy Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. We wszystkich salonach przy recepcji umieszczona jest puszka z logo WOŚP, do której pracownicy i klienci firmy mogą wrzucać pieniądze, wystawiamy też samochody do jazd weekendowych do WOŚP-owych licytacji – wylicza Beata Cyrulińska.

W ramach innych inicjatyw poświęconych służbom medycznym, za symboliczną złotówkę pracownicy serwisów Jaszpola wymieniali w samochodach medyków opony z zimowych na letnie oraz przeprowadzali kontrole bezpieczeństwa pojazdów. Zorganizowano też m.in. zbiórkę pieniędzy dla nieuleczalnie chorych osieroconych lub porzuconych dzieci, podopiecznych Fundacji Gajusz. Dużą popularnością cieszyła się także akcja krwiodawstwa „Krew paliwem życia”, w ramach której można było wylosować trzy samochody na weekend.

Pomysłodawcami wszystkich projektów charytatywnych są prezes Krzysztof Jaroszewicz oraz cały zespół firmy Jaszpol. – Na najbliższe miesiące 2022 roku mamy już zaplanowane kolejne działania – zapewnia szefowa działu marketingu.

Dzięki urządzeniom uda się nie tylko poprawić bezpieczeństwo osób przebywających na terenie centrum rekreacyjno-uzdrowiskowego. Fot. Jaszpol
Skontaktuj się z autorem
Emilia Jakubowska
REKLAMA
Zobacz również
Aktualności
MG Motor Europe przeciwne unijnym cłom. „Protekcjonistyczne praktyki handlowe”
Redakcja
17/6/2024
Aktualności
Toyota Romanowski z trzecim Lexusem
Redakcja
13/6/2024
Aktualności
Komisja Europejska zadecydowała. Nowe cła mogą sięgnąć 50 proc.
Redakcja
12/6/2024
Miesięcznik Dealer
Jedyne na rynku pismo poświęcone w 100 proc. tematyce zarządzania autoryzowaną stacją dealerską. Od ponad 12 lat inspirujemy właścicieli, menedżerów i szefów poszczególnych działów dealerstw samochodów.