Aktualności

Nowy szef Ford Polska

Od pierwszego września nowym prezesem i dyrektorem zarządzającym polskiego oddziału Forda został Piotr Pawlak.

Swoją przygodę z branżą motoryzacyjną Pawlak rozpoczął w 2011 r. Pierwsze szlify zdobywał za granicą – pracując w Belgii i Wielkiej Brytanii. W placówkach zagranicznych pełnił zróżnicowane funkcje, odpowiadał m.in. za tworzenie planów sprzedaży, koordynację strategicznych projektów firmy, analizę rynku oraz planowanie produktu. W angielskim oddziale Toyoty pracował jako menedżer do spraw produktu i marketingu. W 2016 r. przeniósł się do brytyjskiej filii Nissan Motor Corporation.

W trakcie swojego pobytu za granicą Pawlak w latach 2019-2020 piastował stanowisko dyrektora regionalnego w Nissanie i odpowiadał za działalność związaną ze sprzedażą, posprzedażą oraz rozwojem sieci dealerskiej na terenie Zjednoczonego Królestwa. Teraz nabyte doświadczenie będzie mógł przenieść na polskie podwórko. „Z przyjemnością obejmuję stanowisko dyrektora zarządzającego Ford Polska. Jest dla mnie olbrzymim zaszczytem i wyróżnieniem kierować oddziałem koncernu na tak istotnym i perspektywicznym rynku jak Polska. Ford to jedna z najbardziej kultowych marek w branży samochodowej i bardzo się cieszę, że mogę być częścią tego koncernu. Jestem niezmiernie wdzięczny zarządowi Ford of Europe za zaufanie” – przekazał Piotr Pawlak.

Co ciekawe, prywatnie nowy dyrektor Forda Polska jest synem Jacka Pawlaka, prezesa Toyota Motor Poland i Toyota Central Europe.

Skontaktuj się z autorem
Redakcja
Linkedin
REKLAMA
Zobacz również
Aktualności
Dwie listy, dwóch zwycięzców
Redakcja
21/5/2024
Aktualności
Jakościowa sprzedaż
Redakcja
20/5/2024
Aktualności
Grupa Pietrzak prezentuje Koenigsegg Jesko Attack
Redakcja
20/5/2024
Miesięcznik Dealer
Jedyne na rynku pismo poświęcone w 100 proc. tematyce zarządzania autoryzowaną stacją dealerską. Od ponad 12 lat inspirujemy właścicieli, menedżerów i szefów poszczególnych działów dealerstw samochodów.