Aktualności

Ostrożne prognozy chińskich dealerów

Niezła obecnie sytuacja sprzedażowa rynku motoryzacyjnego w Chinach nie przekłada się na dobre nastroje dealerów. Ponad połowa z nich sądzi, że rynek w 2020 r. skurczy się o ponad 10 proc.

Wśród chińskich właścicieli salonów nie ma zgody co do tego, jak skończy się bieżący rok. 55 proc. jest przekonana, że wolumen sprzedaży nowych aut zmniejszy się o jedną dziesiątą lub więcej. Z drugiej strony niemal co trzeci dealer pozostaje jednak optymistą – badanie przeprowadzone przez Chińskie Stowarzyszenie Dealerów Samochodowych wykazuje, że prawie 10 tys. przebadanych przewiduje… wzrost sprzedaży rok do roku.

Polaryzacja opinii może wynikać z prywatnych doświadczeń. Około 21 proc. właścicieli salonów przyznało, że w pierwszym półroczu 2020 r. zanotowała wręcz wzrost sprzedaży w swoich dealerstwach. 60 proc. z nich to dealerzy marek premium. Z kolei 30 proc. uczestników badania wskazało, że ponieśli potężne straty wolumenowe przekraczające 30 proc.

Przypomnijmy, że od czterech miesięcy chińska branża motoryzacyjna notuje wzrosty sprzedaży. Jeszcze w czerwcu wyniki za półrocze pokazywały spadek względem 2019 r. w wysokości -22 proc., ale rezultaty z lipca mocno podreperowały tę statystkę. Po siedmiu miesiącach 2020 r. sprzedażowa strata zbliżyła się do wartości jednocyfrowej – obecnie wynosi -13 proc.

Zdjęcie: Wikipedia

Skontaktuj się z autorem
Redakcja
Linkedin
REKLAMA
Zobacz również
Aktualności sponsorowany
Wszyscy tworzymy zieloną rewolucję
Redakcja
22/3/2023
Aktualności
Znamy listę TOP50 2022! Grupa Cichy-Zasada na czele
Redakcja
21/3/2023
Aktualności
Kolejny transakcyjny hit. Grupa Cichy-Zasada blisko kupna Auto Wimaru!
Redakcja
20/3/2023
Miesięcznik Dealer
Jedyne na rynku pismo poświęcone w 100 proc. tematyce zarządzania autoryzowaną stacją dealerską. Od ponad 12 lat inspirujemy właścicieli, menedżerów i szefów poszczególnych działów dealerstw samochodów.