Aktualności

Oszczędzaj energię, redukuj koszty

Od kilku lat obserwujemy ekspansję technologii 2.0 marki SPECTRAL. Produkty lakiernicze tej linii widoczne są również w autoryzowanych stacjach obsługi, gdzie stanowią sprawdzoną alternatywę dla aprobowanych marek globalnych koncernów.

Jak wiadomo, aprobaty producentów samochodów dotyczą głównie napraw gwarancyjnych, które w rzeczywistości stanowią, zależnie od marki samochodów, poniżej 2 proc. wszystkich napraw realizowanych w lakierniach. Jeśli zatem weźmiemy pod uwagę stan prawny, drzwi do serwisów są przed linią SPECTRAL szeroko otwarte, a stosunek jakości tych produktów do ich ceny zadowoli każdego właściciela ASO. Biorąc pod uwagę najlepszą obsługę techniczną i handlową, polski producent pretenduje zaś do miana jednego z liderów na rynku autorefinish.

Innowacyjny SPECTRAL WAVE 2.0, wsparty podkładami i lakierami bezbarwnymi z serii -00, jest dziś coraz częściej wybierany przez lakierników i kadrę kierowniczą warsztatów. Z kolei wspomniane już wsparcie techniczne doceniane jest szczególnie wtedy, gdy dochodzi do małych „kryzysów” w lakierni i należy błyskawicznie znaleźć rozwiązanie. Wtedy najczęściej zainteresowani pierwszy telefon kierują właśnie do teamu SPECTRAL, którego legendarna już sprawność stała się silnym argumentem w wyborze dostawcy produktów lakierniczych.

Obecnie serwisy stanęły przed kolejnym ważnym wyzwaniem. Wyzwaniem, którego pokonanie w wielu przypadkach oznacza być albo nie być na rynku naprawczym. Oczywiście mowa o lawinowym wzroście kosztów, zarówno energii jak i obsługi samego warsztatu. Ponieważ podobne tendencje obserwujemy od kilku lat na rynkach zachodnich, laboratoria NOVOL przystąpiły do opracowywania produktów energooszczędnych. Tak powstała, dostępna już w Polsce, gama produktów SPECTRAL Save the Energy. Jej najważniejszy element to jedna z najszybszych i najwydajniejszych na rynku baz wodorozcieńczalnych SPECTRAL WAVE 2.0, uzupełniona podkładami UNDER 00-RACE, UNDER 385- 00 i lakierem bezbarwnym KLAR 545-00. Wszystkie te produkty są bardzo nowoczesne, a co za tym idzie, stanowią silny argument w wyborze systemu do serwisu, który zwraca szczególną uwagę na energooszczędność i jakość naprawy. Podkład epoksydowy UNDER 385-00 jest aż trzy razy szybszy od najpopularniejszych, dostępnych na rynku tego typu podkładów. UNDER 00-RACE to z kolei podkład wypełniający, który możemy szlifować już po 20 minutach schnięcia w temperaturze 20° Celsjusza. Kolejny z grupy, lakier bezbarwny KLAR 545-00 można wygrzewać w 40°C (tyle wystarczy, by uzyskać pełną twardość). To znacznie miej niż dominujące w ostatnich latach i energochłonne 60°C zalecane dla najpopularniejszych lakierów bezbarwnych. Lakier ten schnie również bardzo szybko bez włączania grzania w kabinie. Dodatkowym atutem SPECTRAL Save the Energy jest zgodność z wymaganiami lakierowania aut elektrycznych i hybrydowych. Póki co, jeszcze rzadko zwraca się uwagę na zalecenia producentów tych pojazdów, ale już niedługo będą one zapewne powszechnie egzekwowane.

Obserwujemy tendencje rynkowe, sytuację makroekonomiczną oraz zainteresowanie właścicieli serwisów szukaniem oszczędności (oczywiście przy zachowaniu wysokiej jakości produktów, ich dostępności oraz wsparciu technicznym). Produkty SPECTRAL spełniają wszystkie te wymagania, co potwierdzają ich bardzo duże wzrosty sprzedaży. Save time, save money, save the energy! Trzymamy kciuki za wszystkie warsztaty w tym trudnym czasie.

Skontaktuj się z autorem
NOVOL
Piotr Modzelewski - Channel Manager, NOVOL
REKLAMA
Zobacz również
Aktualności
Toyota najcenniejszą marką samochodową na świecie
Redakcja
28/11/2023
Aktualności
Październikowe przyspieszenie w Europie
Redakcja
27/11/2023
Aktualności
Pomoc najmniej widocznym
Redakcja
24/11/2023
Miesięcznik Dealer
Jedyne na rynku pismo poświęcone w 100 proc. tematyce zarządzania autoryzowaną stacją dealerską. Od ponad 12 lat inspirujemy właścicieli, menedżerów i szefów poszczególnych działów dealerstw samochodów.