Aktualności

Piotr Pawlak szefem Toyoty w Norwegii

Były dyrektor polskiego oddziału Forda z początkiem roku obejmie funkcję prezesa norweskiego przedstawicielstwa Toyoty. Na stanowisku zastąpi Dimitrisa Tripospitisa, który stanie na czele Lexus Europe.

Decyzja o wybraniu Piotra Pawlaka na szefa Toyoty w Norwegii została ogłoszona podczas konferencji dealerskiej organizowanej przez norweski oddział producenta. Pawlak wrócił do struktur Toyoty po wieloletniej przerwie, w trakcie której pracował m.in. w Nissan Motor Corporation, gdzie przez niecałe pięć lat pełnił funkcje szefa strategii i zarządzania biznesowego oraz dyrektora regionalnego. W okresie pandemii związał się z Ford Polska, w którym na stanowisku dyrektora zarządzającego spędził dwa lata.

Po rozstaniu z amerykańskim koncernem Pawlak ponownie związał się z Toyotą, obejmując we wrześniu posadę szefa projektów specjalnych w Toyota Motor Europe. Obecny awans jest natomiast częścią większych roszad zachodzących w europejskiej filii producenta związanych ze zwiększeniem nacisku na mobilność i nowoczesne technologie. Nowym wiceprezesem TME został Thiebault Paquet, zarządzający segmentem ogniw paliwowych. Z kolei w Norwegii Pawlak zastąpi Dimitrisa Tripospitisa, który przejmie kontrolę nad europejskim oddziałem Lexusa. Przyszły szef norweskiej Toyoty przyznał, że Norwegia jest najbardziej innowacyjnym rynkiem w Europie, który przewodzi elektrycznej rewolucji.

Awans Piotra Pawlaka oznacza, że na najwyższych stanowiskach europejskich struktur Toyota znajdzie się dwóch Polaków. Prezesem Toyota Central Europe, zarządzającej działaniami firmy w Polsce, Czechach, Słowacji i na Węgrzech, jest bowiem jego ojciec Jacek Pawlak.

Skontaktuj się z autorem
Redakcja
Linkedin
REKLAMA
Zobacz również
Aktualności
MG Motor Europe przeciwne unijnym cłom. „Protekcjonistyczne praktyki handlowe”
Redakcja
17/6/2024
Aktualności
Toyota Romanowski z trzecim Lexusem
Redakcja
13/6/2024
Aktualności
Komisja Europejska zadecydowała. Nowe cła mogą sięgnąć 50 proc.
Redakcja
12/6/2024
Miesięcznik Dealer
Jedyne na rynku pismo poświęcone w 100 proc. tematyce zarządzania autoryzowaną stacją dealerską. Od ponad 12 lat inspirujemy właścicieli, menedżerów i szefów poszczególnych działów dealerstw samochodów.