Aktualności

Rabat za… fotowoltaikę

Kia Motors Polska uruchomiła program „Eko Drivers” dla osób, które korzystają z… instalacji fotowoltaicznych. Beneficjenci mogą liczyć na zniżki nawet do 14 tys. złotych.

Inicjatywa producenta jest skierowana zarówno do osób prywatnych, jak i do sektora małych-średnich przedsiębiorstw. Programem są objęte hybrydowe i elektryczne modele koreańskiej marki, czyli Ceed Combi, Xceed i Niro w wersji plug-in oraz dwa „elektryki” – e-Soul i e-Niro. Warunek skorzystania z oferowanych rabatów jest jeden – klient musi przedstawić zaświadczenie o posiadaniu zainstalowanych paneli słonecznych lub pokazać rachunek, który potwierdzi korzystanie z usług fotowoltaicznych.

Na jakie benefity może liczyć uczestnik akcji? Oprócz wspomnianego rabatu w wysokości do 14 tys. złotych Kia oferuje również promocyjne finansowanie auta – kredyt 50/50 z RRSO na poziomie 0 proc. oraz leasing 100,01 proc.

W trzecim kwartale 2020 r. Kia odnotowała najlepszą sprzedaż w Europie w historii marki. 132 tys. zarejestrowanych modeli oznacza wzrost względem poprzedniego roku o 10 proc. Od początku 2020 r. udział Kii w europejskim rynku wzrósł o 3,6 pkt. proc. Marka zanotowała również progres w Polsce. Dobre wyniki producenta to do pewnego stopnia wynik systematycznej elektryfikacji oferty – prawie 30 proc. nowych samochodów Kii sprzedawanych na kontynencie jest wyposażona w układ elektryczny. W tym segmencie koncern odnotował również najwyższe wzrosty – w 2020 r. rejestracja „elektryków” zwiększyła się o 155 proc., a hybryd plug-in o 75 proc.

Zdjęcia: Press Kia

Skontaktuj się z autorem
Redakcja
Linkedin
REKLAMA
Zobacz również
Aktualności
Tomasz Wróbel. Koszykarska szkoła życia
Redakcja
18/7/2024
Aktualności
Szokujące przejęcie we Francji
Redakcja
12/7/2024
Aktualności
Ekologia to nasz wybór
Redakcja
12/7/2024
Miesięcznik Dealer
Jedyne na rynku pismo poświęcone w 100 proc. tematyce zarządzania autoryzowaną stacją dealerską. Od ponad 12 lat inspirujemy właścicieli, menedżerów i szefów poszczególnych działów dealerstw samochodów.