Aktualności

Roberto Matteucci odchodzi w marcu ze stanowiska dyrektora generalnego Stellantis Polska

31 marca 2024 r. Roberto Matteucci odejdzie ze stanowiska dyrektora generalnego Stellantis Polska – potwierdził w rozmowie z redakcją miesięcznika „Dealer” Wojciech Osoś, dyrektor działu PR Stellantis w Polsce.

Na ten moment nie wiadomo, kto zastąpi Włocha, choć nieoficjalnie mówi się, że nowym dyrektorem generalnym będzie Polak, co zapewne pozwoliłoby na lepsze zrozumienie problemów i wyzwań, z którymi borykają się dziś rodzimi dealerzy Stellantisa.

Roberto Matteucci objął funkcję dyrektora generalnego Stellantis w Polsce w marcu 2021 r. Na swoim stanowisku odpowiadał za działalność handlową firmy oraz wszystkie marki należące do Grupy Stellantis.

Matteucci jest absolwentem Wydziału Ekonomii Uniwersytetu Luiss (Włochy). Jego kariera rozpoczęła się w 1988 r. w firmie Ford, a w 1996 r. dołączył do General Motors, w którym zajmował kolejno stanowiska dyrektora sprzedaży Opel Italy, dyrektora marketingu marki Opel odpowiedzialnego za Skandynawię oraz dyrektora tego brandu we Włoszech. W 2008 r. został zaś dyrektorem generalnym General Motors Italy i odpowiadał za Opla, Chevroleta i Saaba. Od października 2018 r. był wiceprezesem ds. rozwoju sieci dealerskiej koncernu Groupe PSA, a w marcu 2020 r. przypadła mu funkcja dyrektora generalnego Groupe PSA w Polsce.

Skontaktuj się z autorem
Redakcja
Linkedin
REKLAMA
Zobacz również
Aktualności
Toyota ze wzrostem w I kw.
Redakcja
19/4/2024
Aktualności
Pierwszy spadek w 2024 r.
Redakcja
18/4/2024
Aktualności
Samochód od dealera
Redakcja
17/4/2024
Miesięcznik Dealer
Jedyne na rynku pismo poświęcone w 100 proc. tematyce zarządzania autoryzowaną stacją dealerską. Od ponad 12 lat inspirujemy właścicieli, menedżerów i szefów poszczególnych działów dealerstw samochodów.