Aktualności

Salon Lexus Warszawa Radość otwarty

Warszawski dealer, do tej pory związany z Toyotą, rozszerzył swoje portfolio. Do dealera dołączył Lexus, stając się już 12. salonem japońskiego brandu w naszym kraju.

Toyota Radość to firma, która jako pierwsza w Polsce – już w 1986 r. – otworzyła salon tej japońskiej marki. W lipcu 2020 r., otwierając salon Lexusa, dealer rozpoczął kolejny etap swojej działalności. Nowy, wybudowany od podstaw obiekt japońskiej marki premium zlokalizowany jest przy ul. Patriotów 271A w stołecznej dzielnicy Wawer – w bezpośrednim sąsiedztwie salonu Toyota Radość.

Salon Lexus Warszawa Radość został wybudowany zgodnie z najnowszymi standardami importera. Na ponad 2800 m2 znalazł się salon z możliwością ekspozycji nawet 15 aut, serwis, pomieszczenia biurowe oraz garaż. W nowym salonie można też zapoznać się z najszerszą na rynku, pełną gamą samoładujących się hybryd, która obejmuje modele od aut kompaktowych, przez SUV-y, aż po sedany i coupé. Samochody Lexusa mają być naturalnym uzupełnieniem gamy modelowej prezentowanej w „sąsiedzkim” salonie Toyoty.

W uroczystym otwarciu nowego salonu, które odbyło 13 lipca, wzięli udział klienci i pracownicy Grupy Radość, a także prezydent Toyota Motor Poland Jacek Pawlak. – Udało nam się stworzyć przestrzeń, która łączy luksus z japońską filozofią gościnności, czyli Omotenashi. Jak w każdym innym salonie marki Lexus, także u nas klientów przywita Omotenashi Manager, którego rolą jest dbałość o to, aby każdy, kto nas odwiedzi, był zauważony, serdecznie przywitany i czuł się „zaopiekowany”. Największym sukcesem firmy są zadowoleni klienci i dlatego postawa gościnności, dbałość o dobre samopoczucie i komfort klienta to dla nas priorytet – mówiła podczas otwarcia Maja Kleszczewska, prezes Grupy Radość.

Podczas uroczystości goście mieli możliwość obejrzenia najnowszego Lexusa LC500 Convertible, który w sprzedaży pojawi się we wrześniu

Nowoczesny salon wpisuje się w otaczającą go przyrodę. Realizując inwestycję, dealer zadbał także o ekologię i wyposażył salon w odnawialne źródła energii. Podczas otwarcia nie zabrakło również samochodowego „bohatera”. Zgromadzeni goście mieli okazję obejrzenia kabrioleta Lexus LC500 Convertible, który w sprzedaży pojawi się już we wrześniu.

Działający od lipca salon Lexus Warszawa Radość jest dwunastym obiektem japońskiej marki w Polsce. Pozostałe działają w Warszawie (trzy lokalizacje), Gdańsku, Lesznie, Łodzi, Katowicach, Krakowie, Poznaniu, Szczecinie i Wrocławiu. W 2019 r. z polskich salonów wyjechało blisko 4 tys. nowych Lexusów, a w całej Europie – ponad 87 tysięcy.

Skontaktuj się z autorem
Anna Kopczyńska
Linkedin
dziennikarz miesięcznika "Dealer"
REKLAMA
Zobacz również
Aktualności
MG Motor Europe przeciwne unijnym cłom. „Protekcjonistyczne praktyki handlowe”
Redakcja
17/6/2024
Aktualności
Toyota Romanowski z trzecim Lexusem
Redakcja
13/6/2024
Aktualności
Komisja Europejska zadecydowała. Nowe cła mogą sięgnąć 50 proc.
Redakcja
12/6/2024
Miesięcznik Dealer
Jedyne na rynku pismo poświęcone w 100 proc. tematyce zarządzania autoryzowaną stacją dealerską. Od ponad 12 lat inspirujemy właścicieli, menedżerów i szefów poszczególnych działów dealerstw samochodów.