Aktualności

Spadki w październiku

Dane CEPiK-u po 20 dniach października wskazują, że rejestracje nowych samochodów osobowych i dostawczych do 3,5 t. w Polsce sięgnęły 26 285 szt. – o 5,5 proc. mniej względem poprzedniego roku.

stok

W tym okresie wzrost odnotowały auta dostawcze – wynik na poziomie 3 108 zarejestrowanych pojazdów oznacza, że na drogi wyjechało o 8,3 proc. „dostawczaków” więcej niż przed rokiem. W przypadku samochodów osobowych sytuacja nie prezentuje się już tak dobrze, chociaż spadek sprzedaży nie jest bardzo znaczący i oscyluje wokół 7 proc. Słabsze październikowe wyniki nie wpłynęły natomiast na segment premium, który zaliczył przeszło 12 proc. wzrost.

W rankingu najbardziej popularnych w październiku modeli pierwsze miejsce (z liczbą 1 276 zarejestrowanych aut) zajmuje Skoda Octavia, a podium uzupełniają Toyota Yaris i Toyota Corolla. Dobry wynik Octavii nie pomógł Skodzie odzyskać pierwszego miejsca w klasyfikacji markowej – ta pozycja należy bowiem do japońskiego brandu, który po dwóch dekadach października sprzedał 3 630 szt., o 250 szt. więcej od „czeskiej” konkurencji. Na trzecim miejscu uplasował się Volkswagen, a kolejne miejsca zajęły Kia oraz Mercedes.

Przypomnijmy, że tegoroczny październik będzie miał 22 dni robocze, czyli o jeden dzień mniej niż w 2019 r.

Dane: IBRM Samar

Skontaktuj się z autorem
Redakcja
Linkedin
REKLAMA
Zobacz również
Aktualności
Dwie listy, dwóch zwycięzców
Redakcja
21/5/2024
Aktualności
Jakościowa sprzedaż
Redakcja
20/5/2024
Aktualności
Grupa Pietrzak prezentuje Koenigsegg Jesko Attack
Redakcja
20/5/2024
Miesięcznik Dealer
Jedyne na rynku pismo poświęcone w 100 proc. tematyce zarządzania autoryzowaną stacją dealerską. Od ponad 12 lat inspirujemy właścicieli, menedżerów i szefów poszczególnych działów dealerstw samochodów.