Aktualności

Thomas Greipel nowym dyrektorem Mercedes-Benz Vans

Polska filia Mercedes-Benz Vans ma nowego szefa – na początku lipca Thomas Greipel zastąpił na stanowisku René Achingera.

Thomas Greipel jest związany z Daimlerem od ponad 30 lat. Swoją przygodę z niemieckim koncernem rozpoczął bezpośrednio po studiach w 1988 r. Od tego czasu pracował na stanowiskach związanych z marketingiem i sprzedażą pojazdów użytkowych. W latach 2000-2020 kontynuował karierę w zagranicznych oddziałach Daimlera – swoje portfolio budował m.in. w Wielkiej Brytanii, Chinach i Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Teraz przyszedł czas na Polskę.

Zmiana na stanowisku dyrektora zbiegła się z polską premierą elektrycznych samochodów dostawczych – eVito i eSprintera (o czym pisaliśmy dwa tygodnie temu) oraz EQV, niskoemisyjnego vana. – Jestem pewien, że polscy klienci przekonają się do zalet elektrycznej floty, która teraz może stanowić komercyjnie uzasadnioną alternatywę dla pojazdów tradycyjnych – także dzięki dopłatom rządowym. Cieszę się też na współpracę ze świetnie przygotowaną i zmotywowaną siecią dealerską i jestem absolutnie przekonany, że razem odniesiemy wiele sukcesów, dostarczając rozwiązania idealnie dopasowane do potrzeb polskich klientów – przekonuje nowy szef Mercedes-Benz Vans.

Zdjęcia: Daimler Media

Skontaktuj się z autorem
Redakcja
Linkedin
REKLAMA
Zobacz również
Aktualności sponsorowany
Wszyscy tworzymy zieloną rewolucję
Redakcja
22/3/2023
Aktualności
Znamy listę TOP50 2022! Grupa Cichy-Zasada na czele
Redakcja
21/3/2023
Aktualności
Kolejny transakcyjny hit. Grupa Cichy-Zasada blisko kupna Auto Wimaru!
Redakcja
20/3/2023
Miesięcznik Dealer
Jedyne na rynku pismo poświęcone w 100 proc. tematyce zarządzania autoryzowaną stacją dealerską. Od ponad 12 lat inspirujemy właścicieli, menedżerów i szefów poszczególnych działów dealerstw samochodów.