Aktualności

Thomas Schäfer nowym CEO marki Volkswagen

Obecny szef SKODY Thomas Schäfer wkrótce obejmie stanowisko dyrektora generalnego marki Volkswagen oraz dołączy do zarządu Grupy Volkswagen.

Thomas Schäfer 1 kwietnia został dyrektorem ds. operacyjnych Volkswagena, a od 1 lipca zastąpi Ralfa Brandstättera na stanowisku dyrektora generalnego marki. Dołączy wówczas także do zarządu Grupy Volkswagen, gdzie będzie odpowiedzialny za brandy wolumenowe.


Brandstätter od 1 sierpnia przejmie odpowiedzialność za zarządzanie działaniami Grupy Volkswagen na rynku chińskim.


Thomas Schäfer w początkowym okresie będzie łączył stanowisko dyrektora generalnego SKODY i dyrektora ds. operacyjnych Volkswagena. Jego następcą w strukturach czeskiego producenta będzie Klaus Zellmer, obecnie członek zarządu marki Volkswagen Samochody Osobowe, odpowiedzialny za sprzedaż, marketing i obsługę posprzedażową.

Od inżyniera do menedżera

Thomas Schäfer rozpoczął pracę jako inżynier mechanik w zakładach Daimler AG w Stuttgarcie w 1994 roku, a później piął się po szczeblach kariery jako menedżer.

Do Grupy Volkswagen dołączył w 2012 roku – początkowo był odpowiedzialny za produkcję poza Niemcami, zajmował się projektami związanymi z CKD i negocjacjami dotyczącymi nowych miejsc produkcji. W 2015 roku został prezesem i dyrektorem zarządzającym działalnością Grupy Volkswagen w RPA. W tym okresie nadzorował działania firmy na terenie całej Afryki Subsaharyjskiej. W sierpniu 2020 roku został prezesem zarządu marki SKODA.

Skontaktuj się z autorem
Redakcja
REKLAMA
Zobacz również
Aktualności
Pierwszy taki salon Kii w Europie
Redakcja
26/5/2022
Aktualności sponsorowany
Wszystkie dane na miejscu
Redakcja
26/5/2022
Aktualności
Popularność „elektryków” napędza ceny surowców
Redakcja
25/5/2022
Miesięcznik Dealer
Jedyne na rynku pismo poświęcone w 100 proc. tematyce zarządzania autoryzowaną stacją dealerską. Od ponad 12 lat inspirujemy właścicieli, menedżerów i szefów poszczególnych działów dealerstw samochodów.