Aktualności

Thomas Schäfer nowym CEO marki Volkswagen

Obecny szef SKODY Thomas Schäfer wkrótce obejmie stanowisko dyrektora generalnego marki Volkswagen oraz dołączy do zarządu Grupy Volkswagen.

Chief Operating Officer of the Volkswagen brand

Thomas Schäfer 1 kwietnia został dyrektorem ds. operacyjnych Volkswagena, a od 1 lipca zastąpi Ralfa Brandstättera na stanowisku dyrektora generalnego marki. Dołączy wówczas także do zarządu Grupy Volkswagen, gdzie będzie odpowiedzialny za brandy wolumenowe.


Brandstätter od 1 sierpnia przejmie odpowiedzialność za zarządzanie działaniami Grupy Volkswagen na rynku chińskim.


Thomas Schäfer w początkowym okresie będzie łączył stanowisko dyrektora generalnego SKODY i dyrektora ds. operacyjnych Volkswagena. Jego następcą w strukturach czeskiego producenta będzie Klaus Zellmer, obecnie członek zarządu marki Volkswagen Samochody Osobowe, odpowiedzialny za sprzedaż, marketing i obsługę posprzedażową.

Od inżyniera do menedżera

Thomas Schäfer rozpoczął pracę jako inżynier mechanik w zakładach Daimler AG w Stuttgarcie w 1994 roku, a później piął się po szczeblach kariery jako menedżer.

Do Grupy Volkswagen dołączył w 2012 roku – początkowo był odpowiedzialny za produkcję poza Niemcami, zajmował się projektami związanymi z CKD i negocjacjami dotyczącymi nowych miejsc produkcji. W 2015 roku został prezesem i dyrektorem zarządzającym działalnością Grupy Volkswagen w RPA. W tym okresie nadzorował działania firmy na terenie całej Afryki Subsaharyjskiej. W sierpniu 2020 roku został prezesem zarządu marki SKODA.

Skontaktuj się z autorem
Redakcja
REKLAMA
Zobacz również
Aktualności
Jakościowa sprzedaż
Redakcja
20/5/2024
Aktualności
Grupa Pietrzak prezentuje Koenigsegg Jesko Attack
Redakcja
20/5/2024
Aktualności
Turcja hubem dla chińskiej motoryzacji?
Redakcja
17/5/2024
Miesięcznik Dealer
Jedyne na rynku pismo poświęcone w 100 proc. tematyce zarządzania autoryzowaną stacją dealerską. Od ponad 12 lat inspirujemy właścicieli, menedżerów i szefów poszczególnych działów dealerstw samochodów.