Aktualności

Thomas Schäfer nowym szefem Skody

Dotychczasowy szef Volkswagena w Afryce Południowej Thomas Schäfer stanie na czele Skody. Na stanowisku zastąpi Bernharda Maiera, który zarządzał marką przez pięć lat.

Nowy prezes może się pochwalić niemal 30-letnim doświadczeniem w branży motoryzacyjnej. Z wykształcenia inżynier-mechanik, Schäfer rozpoczął swoją karierę w 1991 r. w Daimlerze, gdzie spędził większą część zawodowego życia. W latach 90. pracował na stanowiskach kierowniczych w działach produkcji i kontroli jakości na rynku niemieckim oraz za granicą – m.in. w Stanach Zjednoczonych i RPA. W kolejnych latach odpowiadał za planowanie i logistykę na poziomie międzynarodowym, w tym nadzór nad powstawaniem zakładów produkcyjnych, także w Chinach.

W 2012 r. Schäfer przeszedł do Volskwagena – tam kontynuował nadzór nad obszarem produkcji. Od 2015 r. dbał o interesy koncernu na terenie Afryki Subsaharyjskiej. Przez kolejne pięć lat przyczynił się do utrzymania w regionie dominującej pozycji Volkswagena – z udziałami w rynku na poziomie 23,5 proc. Teraz obejmie przewodnictwo w marce Skoda.

Zmiana na stanowisku może być wynikiem niezadowalających wyników czeskiej marki, która w pierwszym półroczu 2020 r. zmniejszyła sprzedaż o 31 proc. To więcej niż w przypadku średnich spadków wszystkich marek niemieckiego koncernu, które zanotowały straty wolumenowe na poziomie 27,4 proc.

Zdjęcie: Skoda

Skontaktuj się z autorem
Redakcja
Linkedin
REKLAMA
Zobacz również
Aktualności
Dwie listy, dwóch zwycięzców
Redakcja
21/5/2024
Aktualności
Jakościowa sprzedaż
Redakcja
20/5/2024
Aktualności
Grupa Pietrzak prezentuje Koenigsegg Jesko Attack
Redakcja
20/5/2024
Miesięcznik Dealer
Jedyne na rynku pismo poświęcone w 100 proc. tematyce zarządzania autoryzowaną stacją dealerską. Od ponad 12 lat inspirujemy właścicieli, menedżerów i szefów poszczególnych działów dealerstw samochodów.