Aktualności

Toyota Bielany wita nowy rok w Płocku

Warszawski dealer rozpoczyna 2024 r. od dwóch interesujących ruchów. Na początku stycznia firma poinformowała o otwarciu salonu Toyoty w 120-tysięcznym Płocku, zaś już na dniach do dyspozycji klientów zostanie oddany autoryzowany punkt sprzedaży aut używanych na stołecznym Wilanowie.

Przez wiele lat Toyota Bielany kojarzyła się w branży z potężnym gmachem przy ul. Klaudyny. Jedyna lokalizacja sprzedażowa warszawskiego sprzedawcy nie przeszkadzała firmie w osiąganiu imponujących wyników wolumenowych, które w ubiegłym roku poskutkowały awansem na 28. miejsce Listy TOP100 największych polskich dealerów aut nowych. Listy zdominowanej przez wielomarkowe i wielooddziałowe grupy, na której Toyota Bielany z wynikiem na poziomie 3766 „nówek”, zdecydowanie się wyróżniała.

Wraz z nowym rokiem przyszły jednak zmiany – poczynając od tej najważniejszej – ekspansji w położonym około 100 kilometrów na zachód od Warszawy Płocku. Zmiana szyldu płockiego oddziału jest wynikiem porozumienia między przedstawicielami Toyoty Bielany a rodziną Kompińskich, która funkcjonowała w mieście od dekad. Obiekt położony przy drodze wylotowej, w południowej części Płocka, oferuje usługi związane ze sprzedażą samochodów nowych i używanych oraz flot, a także serwis mechaniczny, z kolei działalność blacharsko-lakiernicza będzie prowadzona we współpracy z dotychczasowymi właścicielami stacji. – Chcieliśmy stworzyć naszym pracownikom środowisko, w którym mogliby się dalej rozwijać. Płock jest dla nas wartościowym rynkiem, bo w promieniu 60 kilometrów nie znajdziemy żadnego innego salonu Toyoty. W nowej lokalizacji planujemy rozwinąć zwłaszcza segment flotowy oraz sprzedaż pojazdów używanych – wskazuje Aleksander Kopestyński, właściciel Toyoty Bielany.

Wizualizacja stacji Toyoty na Wilanowie (od tego momentu projekt uległ jednak pewnym zmianom).

Ciekawy jest także drugi ruch dealera – w tym celu wracamy do Warszawy, a konkretnie do Wilanowa, gdzie już w przyszłym tygodniu firma planuje otwarcie nowej, niewielkiej placówki. Punkt przy ul. Branickiego 25 jest zlokalizowany w bezpośrednim sąsiedztwie południowej obwodnicy stolicy i będzie oferował samochody używane japońskiego producenta w ramach programu Toyota Pewne Auto.

A co dalej? Wszystko wskazuje na to, że na wspomnianych inwestycjach się nie skończy, bo przedstawiciele firmy zapowiadają już kolejne ruchy i, biorąc pod uwagę dynamiczny rozwój marki na polskim rynku, trudno się temu dziwić.

Skontaktuj się z autorem
Redakcja
Linkedin
REKLAMA
Zobacz również
Aktualności
Szokujące przejęcie we Francji
Redakcja
12/7/2024
Aktualności
Ekologia to nasz wybór
Redakcja
12/7/2024
Aktualności
Firmy z opłatą za auta spalinowe
Redakcja
11/7/2024
Miesięcznik Dealer
Jedyne na rynku pismo poświęcone w 100 proc. tematyce zarządzania autoryzowaną stacją dealerską. Od ponad 12 lat inspirujemy właścicieli, menedżerów i szefów poszczególnych działów dealerstw samochodów.