Aktualności

Toyota Proace City – ulubienica polskich firm

W żadnym innym kraju Europy nie sprzedano tylu sztuk vana Proace City co w Polsce. Z wynikiem 639 zarejestrowanych samochodów nasz rynek odpowiada za 18 proc. wszystkich modeli sprzedawanych w Europie.

Popularność japońskiej marki nikogo już w Polsce nie dziwi. Mimo to szczególne zainteresowanie kompaktowym Proace City jest warte uwagi. W pierwszym półroczu 2020 r. na terenie całej Europy zarejestrowano 3 497 szt. tego pojazdu, a niemal co piąta rejestracja odbyła się w Polsce. Tylko niemiecki oddział marki odnotował porównywalny wynik, a we Francji, Włoszech i Hiszpanii zainteresowanie autem było mniejsze o 40-70 proc.

Jak sugeruje polski importer, to efekt zaangażowania Toyota Motor Poland w segment aut dostawczych, m.in. stworzenia odrębnej sieci salonów Toyota Professional, która koncentruje się na obsłudze przedsiębiorców i sprzedaży samochodów użytkowych. – Hitem okazał się nasz nowy model kompaktowy dla small businessu – Proace City, ale także wyjątkowe warunki 3-letniej gwarancji Pro z limitem przebiegu do 1 mln kilometrów. Takiego dystansu z ochroną serwisową nie zaproponował dotąd nikt w tych segmentach aut użytkowych. (…) To dzięki zespołowej pracy nawet w naznaczonym pandemią roku jesteśmy jedną z dwóch marek notujących wzrost w grupie aut dostawczych małej i średniej wielkości – powiedział Tomasz Suliga, LCV Manager Toyota Motor Poland.

W gamie Toyota Professional, oprócz Proace City, znajdują się także Proace, Proace City Verso, Proace Verso oraz Hilux.

Zdjęcie: Toyota News

Skontaktuj się z autorem
Redakcja
Linkedin
REKLAMA
Zobacz również
Aktualności
Dwie listy, dwóch zwycięzców
Redakcja
21/5/2024
Aktualności
Jakościowa sprzedaż
Redakcja
20/5/2024
Aktualności
Grupa Pietrzak prezentuje Koenigsegg Jesko Attack
Redakcja
20/5/2024
Miesięcznik Dealer
Jedyne na rynku pismo poświęcone w 100 proc. tematyce zarządzania autoryzowaną stacją dealerską. Od ponad 12 lat inspirujemy właścicieli, menedżerów i szefów poszczególnych działów dealerstw samochodów.