Aktualności

Traficar częścią projektu komunikacyjnego w Trójmieście

W Gdańsku już w sierpniu rozpocznie działalność City Hub – pierwszy w Trójmieście węzeł współdzielonej mobilności. Jednym z partnerów przedsięwzięcia jest Traficar, firma car-sharingowa, powiązana kapitałowo z Holdingiem 1 (właścicielem m.in. Grupy PGD).

City Hub to specjalna przestrzeń, na której każdy będzie mógł wypożyczyć elektryczne hulajnogi, skutery i oczywiście samochody. Powstanie City Hub to odpowiedź na wzrost zanieczyszczenia powietrza oraz rosnące natężenie ruchu w Trójmieście. Twórcy projektu – spółka Skanska oraz firmy Traficar i Hop.City – zachęcają do korzystania z zeroemisyjnych źródeł transportu. – City Hub zapewnia wygodne, bezpieczne i łatwo dostępne połączenia między różnymi środkami transportu. Dodatkowo, dzięki bliskości Szybkiej Kolei Miejskiej i linii autobusowych, jest doskonale skomunikowany z innymi częściami Trójmiasta. Ten węzeł komunikacyjny pozytywnie wpłynie na mobilność mieszkańców – mówi Sławomir Koc, menedżer projektu Wave w spółce biurowej Skanska.

Projekt jest efektem współpracy partnerów przedsięwzięcia. Spółka Skanska odpowiada m.in. za zapewnienie niezbędnej przestrzeni, Traficar za samochody, zaś Hop.City – elektryczne skutery. Na miejscu znajdzie się także postój taksówek, szatnia oraz stacja napraw dla rowerzystów. – Cieszę się, że staliśmy się częścią tak ważnego dla Trójmiasta projektu, który wyznacza nowy standard nie tylko dla obiektów komercyjnych, ale także dla tworzenia rozwiązań transportowych w polskich miastach – podsumowuje Konrad Karpiński, dyrektor Traficara.

Zdjęcia: Media Traficar

Skontaktuj się z autorem
Artur Białek
dziennikarz miesięcznika "Dealer"
REKLAMA
Zobacz również
Aktualności
MG Motor Europe przeciwne unijnym cłom. „Protekcjonistyczne praktyki handlowe”
Redakcja
17/6/2024
Aktualności
Toyota Romanowski z trzecim Lexusem
Redakcja
13/6/2024
Aktualności
Komisja Europejska zadecydowała. Nowe cła mogą sięgnąć 50 proc.
Redakcja
12/6/2024
Miesięcznik Dealer
Jedyne na rynku pismo poświęcone w 100 proc. tematyce zarządzania autoryzowaną stacją dealerską. Od ponad 12 lat inspirujemy właścicieli, menedżerów i szefów poszczególnych działów dealerstw samochodów.