Aktualności

VWFS z własnym salonem samochodów używanych

Volkswagen Financial Services otworzył w Warszawie pierwszy na świecie własny punkt sprzedaży aut używanych. VFWS Store to stacjonarny obiekt, wspomagany platformą online.

Otwarcie pierwszego salonu pod własną marką to inicjatywa polskiego oddziału VWFS. Obiekt rozpoczął działalność 1 marca, a w ofercie posiada poleasingowe auta należące do marek związanych z niemieckim producentem, czyli Volkswagena, Skody, Seata, Audi oraz Porsche. Co ważne, chodzi o auta, które nie zostały zakupione przez sieć dealerską i dotychczas były sprzedawane przez niezależnych dealerów oraz komisy. – VWFS Store oferuje zupełnie nowej grupie klientów młode i sprawdzone samochody poleasingowe z pewną historią. Naszym nadrzędnym celem jest budowanie z klientami długoterminowych relacji, które dają możliwość zaoferowania pełnego wachlarza produktów i usług – powiedział Mikołaj Woźniak, prezes Volkswagen Financial Services.

Szef VWFS dodaje, że wszystkie pojazdy obecne w sklepie są dostępne w  ramach programu leasingowego Autonomia. – Chcemy promować trend użytkowania pojazdu bez konieczności kupowania go. Dzięki temu można sobie pozwolić na wymianę samochodu co 2, 3 czy 4 lata. Ta formuła w ostatnich latach doskonale sprawdza się w przypadku nowych aut. Wierzę, że sprawdzi się również w przypadku sprawdzonych samochodów poleasingowych – zaznaczył Woźniak.

Nowy Volkswagen Financial Services Store znajduje się przy ul. Łopuszańskiej 36 w Warszawie. Jakub Rosłon, menedżer salonu VWFS Store, zapowiedział, że oferta online będzie docelowo obejmować około 400 aut – wszystkie z pełną dokumentacją, serwisowaniem w ASO i dodatkową roczną gwarancją. Na stronie internetowej VWFS, oprócz niezbędnych informacji na temat oferowanych pojazdów, klient będzie mógł wyliczyć raty na kalkulatorach online.

Skontaktuj się z autorem
Redakcja
Linkedin
REKLAMA
Zobacz również
Aktualności
Dwie listy, dwóch zwycięzców
Redakcja
21/5/2024
Aktualności
Jakościowa sprzedaż
Redakcja
20/5/2024
Aktualności
Grupa Pietrzak prezentuje Koenigsegg Jesko Attack
Redakcja
20/5/2024
Miesięcznik Dealer
Jedyne na rynku pismo poświęcone w 100 proc. tematyce zarządzania autoryzowaną stacją dealerską. Od ponad 12 lat inspirujemy właścicieli, menedżerów i szefów poszczególnych działów dealerstw samochodów.