Prezentacja firmy

Efektywna sprzedaż ubezpieczeń na wyciągniecie ręki

Wybór nowego samochodu otwiera przed klientem różnorodne opcje finansowania, a każdy klient ma swoje unikalne potrzeby. Bez względu na formę zakupu, w każdym przypadku, pojazd musi być ubezpieczony – od minimalnego zakresu ubezpieczenia, czyli OC dopuszczającego pojazd do ruchu, aż do sprzedaży pakietowej z gamą produktów dodatkowych.

Kierowanie siecią sprzedaży nie powinno być ograniczone standardami, ale dopasowane do własnych preferencji i strategii. Dla branży ubezpieczeniowej, zorientowanej na sieci dealerskie, możliwość indywidualnego kształtowania strategii sprzedażowej staje się nieodzownym elementem osiągania sukcesu. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom, prezentujemy System VIP, innowacyjne rozwiązanie firmy VSoft, które nie tylko usprawnia proces sprzedaży polis ubezpieczeniowych w sieci dealerskiej, ale także daje pełną kontrolę nad strategią sprzedażową. Anna Kurek Płaneta, dyrektor rozwoju VSoft, podkreśla: – Od wielu lat zajmujemy się tworzeniem rozwiązań dla rynku ubezpieczeniowego. Przez ten czas czerpaliśmy wiedzę dotyczącą standardów i wyzwań branży. Skupiliśmy się m.in. na tym, aby proces sprzedaży ubezpieczeń obejmował wszystkie formy finansowania, różną liczbę współwłaścicieli pojazdu, jego użytkowników, czy też końcowych płatników składki za polisę – oferując przy tym różne produkty pakietowe i uzupełniające.

ZARZADZANIE PRODUKTAMI ORAZ PROWIZJAMI

Kluczowym elementem systemu VIP jest możliwość odzwierciedlenia struktury sieci sprzedaży w systemie, z zachowaniem hermetyzacji danych dla poszczególnych dealerstw. Dealerstwa mogą funkcjonować indywidualnie lub w grupach, oferując różne marki pojazdów i prace na zróżnicowanych stawkach prowizyjnych. System monitoruje wyniki sprzedazy, automatycznie ustala prowizje, a proces konczy sie rozliczeniem i wypłata prowizji. Wykres 1. przedstawia opisany proces.

Każdy z elementów jest zmienny w czasie, więc system powinien umożliwić zarządzanie konfiguracją i reagowanie na zmiany przez administratorów. Możliwość definiowania wielu produktów, zarzadzanie prowizjami, zakresem ubezpieczenia czy włączanie i wyłączanie produktów ze sprzedaży – to kluczowe elementy, które umożliwiają taką reakcję.

Oferty kalkulowane są na podstawie produktu, a te korzystają z taryf dynamicznych i tzw. płaskich stawek. VIP integruje się jednakowo z towarzystwami ubezpieczeniowymi, które udostępniają swoją taryfę online, a także posiada wewnętrzne narzędzia umożliwiające implementację dowolnej taryfy ubezpieczeniowej.

INTEGRACJA Z SYSTEMEM LEASINGOWYM

System ubezpieczeniowy powinien być przygotowany do integracji z systemami działającymi w organizacji. Dwukierunkowa integracja przyczynia się do podniesienia jakości danych w całej organizacji oraz umożliwia automatyzację wielu procesów. Stopień integracji VIP jest dostosowywany na etapie analizy i wdrożenia systemu. Wykres 2. prezentuje możliwości platformy w zakresie integracji oraz korzyści, które płyną z odpowiedniego wykorzystania interfejsów.

Przedstawione rozwiązanie to przykład, jak technologia wspiera biznes w branży Financial Services z rozległą siecią dealerską. W rozwijającym się rynku ubezpieczeń elastyczne zarzadzanie sieciami sprzedaży staje się kluczowym czynnikiem sukcesu. Nowoczesne rozwiązania nie tylko ułatwiają procesy sprzedażowe, ale także umożliwiają personalizacje strategii, zapewniając efektywne zarzadzanie polisami ubezpieczeniowymi na każdym etapie.

REKLAMA
Zobacz również
Prezentacja firmy sponsorowany
Chcemy być liderem nowoczesnej mobilności
Redakcja
7/5/2024
Prezentacja firmy sponsorowany
Po swojemu: od profilu na Facebooku do wielomilionowego biznesu
Redakcja
6/5/2024
Prezentacja firmy sponsorowany
Warto wykorzystywać sprawdzone rozwiązania
Redakcja
29/4/2024
Miesięcznik Dealer
Jedyne na rynku pismo poświęcone w 100 proc. tematyce zarządzania autoryzowaną stacją dealerską. Od ponad 12 lat inspirujemy właścicieli, menedżerów i szefów poszczególnych działów dealerstw samochodów.