Prezentacja firmy

Kłopotliwy odkup? Mamy rozwiązanie!

Samochody z trade-inu odbiegające od dealerskiego standardu nie zawsze muszą stanowić problem. Więcej – mogą się stać źródłem dodatkowych przychodów. Zwłaszcza jeśli dealerzy zrezygnują z pośredników i będą odsprzedawać auta sami, korzystając ze sprawdzonych i bezpiecznych aukcji online.

Poleasingowe.pl, właściciel największego serwisu aukcyjnego online w Polsce – www.poleasingowe.pl, działa na polskim rynku już od 2009 r. Firma specjalizuje się w obsłudze sprzedaży samochodów pochodzących z leasingu, windykacji, flot i wynajmów długoterminowych. Wieloletnie doświadczenie Poleasingowe.pl przekłada się na współpracę z największymi instytucjami finansowymi w branży, m.in. PKO Leasing, Mercedes-Benz Leasing Polska, Millennium Leasing, Pekao Leasing, ING Lease czy Santander Leasing.

Po zakończeniu aukcji to Poleasingowe.pl odkupuje wylicytowany samochód. Dealer ogranicza formalności do minimum i nie musi „podpisywać się” pod autem, które wystawia

Do grona stałych klientów Poleasingowe.pl należą również dealerzy, m.in. Mercedesa, BMW czy Toyoty, którzy na portalu licytują pojazdy  od lat. Oczywiście w głównym kręgu ich zainteresowania są zazwyczaj tzw. perełki – auta do 2 lat, bezwypadkowe, z małym przebiegiem, często jeszcze na gwarancji producenta. – Cieszy nas fakt, że nasze aukcje stanowią dla dealerów źródło dobrych, sprawdzonych samochodów, które z powodzeniem mogą odsprzedawać dalej. To jednak tylko część biznesu, który mogą zrobić za naszym pośrednictwem. Nasz portal to bowiem również doskonałe medium służące do korzystnej odsprzedaży pojazdów używanych pochodzących z trade-inu, których dealer z różnych powodów nie może sprzedać w swoim salonie – mówi Artur Kopania, prezes zarządu Poleasingowe.pl.

JEST PROBLEM, JEST ROZWIĄZANIE

Dobrze zorganizowany proces trade-inu stanowi skuteczne narzędzie wspierające sprzedaż nowych aut. Dealer, oferując odkup starego auta, zdejmuje klientowi problem z głowy i skłania go do finalizacji zakupu nowego samochodu. Często również pozyskuje w ten sposób używane auto w dobrym stanie, które może odsprzedać z zyskiem kolejnemu klientowi. W teorii jest to zatem transakcja idealna. Ale w praktyce nierzadko zdarza się, że dealer, chcąc dopiąć nową transakcję, musi zrealizować odkup auta, które nie spełnia firmowych standardów – jest po znaczącej szkodzie, ma duży przebieg lub ogólny stan odbiegający od ideału. A że dealerzy zazwyczaj nie chcą identyfikować się ze sprzedażą pojazdów niewpisujących się w założenia programu aut używanych marki, którą reprezentują, najczęściej pozbywają się takich samochodów z pomocą firmy zewnętrznej. – Często w efekcie takiej transakcji dealer realizuje marżę rzędu 500–1000 zł, a prawdziwymi beneficjentami są tu zatrudnieni w firmie zakupowcy, którzy otrzymują nieoficjalną „prowizję” od zaprzyjaźnionego handlarza samochodów – podkreśla Artur Kopania. I dodaje: – Rozwiązanie, które proponujemy dealerom, to możliwość sprawnego i bezpiecznego odsprzedania aut oraz wygenerowania na odkupie marży zdecydowanie wyższej niż przywołane kilkaset złotych. Biorąc pod uwagę skalę biznesu, mowa tu o całkiem dużych pieniądzach w kasie firmy, które obecnie przelatują stacji między palcami.

Artur Kopania podkreśla, że proces sprzedaży za pośrednictwem portalu Poleasingowe.pl został zaprogramowany w taki sposób, by transakcja była szybka, skuteczna i bezproblemowa. – Naszym celem jest zapewnienie klientom maksymalnego zysku w możliwie najkrótszym czasie, przy minimum formalności – deklaruje prezes zarządu Poleasingowe.pl. Warto podkreślić, że dealer, wystawiając samochód na portalu, nie płaci żadnej prowizji. Ten koszt (wynoszący
3 proc. od ceny końcowej) przenoszony jest na finalnego nabywcę auta. W ramach współpracy Poleasingowe.pl finansuje też oględziny pojazdu i raport o jego faktycznym stanie przygotowywany przez niezależnego rzeczoznawcę, a także raport firmy AutoDNA. Dodatkowo, ogłoszenie o licytowanym samochodzie zamieszczane jest na 30 portalach tematycznych takich jak Otomoto, Allegro czy Gratka – również bez dodatkowych kosztów dla sprzedającego.

Artur Kopania i Przemysław Wałasz, załozyciele portalu www.poleasingowe.pl

Ale to nie wszystko. W portfolio Poleasingowe.pl są usługi od A do Z, które można dopasować do indywidualnych potrzeb dealerów wystawiających auta na portalu. – Zapewniamy m.in. transport oraz miejsce na ogrodzonych i monitorowanych parkingach – w Komornikach pod Wrocławiem i Tarczynie k. Warszawy. W obu lokalizacjach dysponujemy profesjonalnym studiem detailingowym i świadczymy usługi typu smart. Oferujemy też sesje fotograficzne z wykorzystaniem technologii 360 stopni. Wszystko po to, by auta prezentowały się jak najlepiej, co znacznie zwiększa skuteczność i szybkość ich sprzedaży – wyjaśnia Artur Kopania.

RUSZAJ DO AUKCJI!

Portal Poleasingowe.pl to najnowocześniejszy system sprzedaży aukcyjnej online w kraju, zapewniający użytkownikom prostą i kompleksową obsługę w trakcie całego procesu sprzedaży. Aukcje i dokumentację dotyczącą sprzedaży samochodu przygotowują operatorzy Poleasingowe.pl, co oznacza, że zaangażowanie dealera ogranicza się do wystawienia faktury po udanej transakcji. – Kwota wywołania, niezbędna do rozpoczęcia aukcji, jest zawsze ustalana przez sprzedającego. Dealerzy określają ją zwykle na poziomie równym lub nieznacznie przekraczającym wartość oszacowaną przez niezależnego rzeczoznawcę. Zdarza się, że wartość startowa aukcji jest równa kwocie odkupu danego pojazdu. Pamiętajmy, że aukcje internetowe rządzą się innymi prawami niż tradycyjna sprzedaż. Cały proces musi zamknąć się w ciągu 2-3 tygodni. Cena musi być zatem dobrze wyważona – nie za wysoka, by wzbudzić zainteresowanie u jak największej liczby kupujących, i nie za niska, by nie wzbudzić podejrzeń, że samochód ma ukryte wady – tłumaczy Artur Kopania. Jak podkreśla, w ogromnej większości przypadków już cena minimalna gwarantuje wyraźnie większy zysk niż sprzedaż komisowa.

Co warto podkreślić, to do dealera należy ostateczna decyzja o sprzedaży. W momencie zakończenia aukcji otrzymuje on raport z najwyższą ceną, którą udało się uzyskać – i wówczas ma 72 godziny na to, by kwotę zaakceptować bądź odrzucić. Jeśli podejmuje decyzję o sprzedaży, klient otrzymuje potwierdzenie wygranej aukcji. – Dla dealerów duże znaczenie może mieć też to, że w razie pozytywnego zakończenia aukcji to Poleasingowe.pl odkupuje samochód. Oznacza to, że to my sprzedajemy auto klientowi końcowemu. Takie rozwiązanie ma dwie zalety – zmniejszenie do minimum formalności po stronie dealera, oraz fakt, że dealer nie musi „podpisywać się” pod autem, które wystawia – mówi prezes zarządu Poleasingowe.pl.

Po aukcji środki wpłacone przez klienta są niezwłocznie przelewane przez Poleasingowe.pl na konto dealera, a ten – po zaksięgowaniu kwoty – wystawia fakturę. Wydanie auta odbywa się w salonie lub w lokalizacji Poleasingowe.pl, w zależności od tego, gdzie znajduje się pojazd. Co ważne, proces sprzedaży i obieg dokumentów jest
w 100 proc. cyfrowy – system aukcyjny generuje z automatu potrzebne wzory umów, wypowiedzenia polis czy protokoły zdawczo-odbiorcze.

BEZPIECZEŃSTWO GWARANTOWANE

Przemysław Wałasz, współzałożyciel portalu, podkreśla, że zapewnienie bezpieczeństwa transakcji dla wszystkich zaangażowanych stron było priorytetem od początku działania portalu Poleasingowe.pl. – Zdawaliśmy sobie sprawę, że kupowanie i sprzedawanie samochodów w formule online może budzić pewne wątpliwości. Sukces, który odnieśliśmy, wynika w dużej mierze z tego, że postawiliśmy na pełną transparentność – zarówno w zakresie faktycznego stanu pojazdu, jak i procesu sprzedaży. W efekcie, będąc na rynku już od blisko 15 lat, sprzedajemy dziś od 200 do 400 aut miesięcznie, a w bazie naszych stałych oferentów jest obecnie ponad 35 tys. osób, zaś każdego miesiąca przybywa kolejnych kilkuset nowych użytkowników – mówi Przemysław Wałasz. O wysokich standardach firmy Poleasingowe.pl może świadczyć także współpraca z licznymi bankami, instytucjami finansowymi czy międzynarodowymi korporacjami. Firma jest także laureatem wielu branżowych nagród, takich jak „Gazele Biznesu” czy „Diamenty Forbsa”. – Wychodzimy do dealerów z ofertą, która stanowi odpowiedź na problem związany z odkupem aut niespełniających dealerskiego standardu. Zapewniamy profesjonalną, bezpieczną i szybką transakcję sprzedaży, która nie generuje kosztów, a może przynieść dealerowi zysk nieporównywalny ze sprzedażą do wąskiej grupy firm specjalizujących się w odkupie pojazdów o gorszym stanie technicznym – podkreśla Przemysław Wałasz. I dodaje: – Współpraca z dealerami to dla nas coraz ważniejsza część biznesu. Dealerzy doceniają fakt, że stawiamy na uczciwość, partnerstwo i gramy do jednej bramki. To gwarantuje korzyści dla wszystkich stron.

Chcesz nawiązać współpracę, skontaktuj się z nami:
PIOTR KŁOSOWSKI
tel. +48 572 699 699

REKLAMA
Zobacz również
Prezentacja firmy sponsorowany
Chcemy być liderem nowoczesnej mobilności
Redakcja
7/5/2024
Prezentacja firmy sponsorowany
Po swojemu: od profilu na Facebooku do wielomilionowego biznesu
Redakcja
6/5/2024
Prezentacja firmy sponsorowany
Warto wykorzystywać sprawdzone rozwiązania
Redakcja
29/4/2024
Miesięcznik Dealer
Jedyne na rynku pismo poświęcone w 100 proc. tematyce zarządzania autoryzowaną stacją dealerską. Od ponad 12 lat inspirujemy właścicieli, menedżerów i szefów poszczególnych działów dealerstw samochodów.