Aktualności

Grupa Cichy-Zasada blisko zakupu bielskiego Audi

22 czerwca br. do UOKiK-u wpłynął wniosek Grupy Cichy-Zasada o zgodę na dokonanie koncentracji, której przedmiotem jest zlokalizowany w Bielsku-Białej salon sprzedaży Audi należący do spółki Inter-Welm – podaje urząd.

Jak wynika z informacji UOKiK-u, „przejmowana część mienia ma posłużyć do kontynuowania przez Grupę Cichy-Zasada prowadzenia salonu sprzedaży samochodów osobowych marki Audi w Bielsku-Białej, świadczącego również usługi serwisu i naprawy oraz dokonującego sprzedaży części zamiennych, a prowadzonego dotychczas w tej samej lokalizacji [ul. Sarni Stok 1 – red.] przez Inter-Welm”. Na razie nie wiadomo natomiast, co stanie się z pozostałymi markami, których pełną autoryzację posiada Inter-Welm – Land Roverem, Jaguarem, Skodą i SsangYongiem (grupa jest ponadto autoryzowanym partnerem serwisowym marek Bentley oraz Volkswagen).

W przypadku zgody UOKiK-u na koncentrację (a to raczej formalność) będziemy świadkami kolejnego w tym roku wzmocnienia pozycji wolumenowego lidera rodzimego rynku dealerskiego. W maju informowaliśmy, że Grupa Cichy-Zasada wzbogaci się też o 4 stołeczne salony marki Skoda prowadzone przez Grupę Auto Wimar.

Skontaktuj się z autorem
Redakcja
Linkedin
REKLAMA
Zobacz również
Aktualności
MG Motor Europe przeciwne unijnym cłom. „Protekcjonistyczne praktyki handlowe”
Redakcja
17/6/2024
Aktualności
Toyota Romanowski z trzecim Lexusem
Redakcja
13/6/2024
Aktualności
Komisja Europejska zadecydowała. Nowe cła mogą sięgnąć 50 proc.
Redakcja
12/6/2024
Miesięcznik Dealer
Jedyne na rynku pismo poświęcone w 100 proc. tematyce zarządzania autoryzowaną stacją dealerską. Od ponad 12 lat inspirujemy właścicieli, menedżerów i szefów poszczególnych działów dealerstw samochodów.