Aktualności

Grupa PGD ze zgodą UOKiK-u na zakup RRG Warszawa

Udziałowcy Grupy PGD otrzymali zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na zakup 100 proc. udziałów w spółce Renault Retail Group Warszawa.

Ostatniego dnia sierpnia br. do UOKiK-u wpłynął wniosek od firmy Holding 1, w której skład wchodzi Grupa PGD, ws. przejęcia 100 proc. udziałów w spółce Renault Retail Group Warszawa. Samar podaje tymczasem, że urząd wydał już zgodę na przejęcie przez Holding 1 kontroli nad firmowymi salonami Renault.

Transakcja zapewni Holdingowi 1 cenne lokalizacje RRG Warszawa, a także nowe marki – Renault i Dacię (nowe w Polsce, gdyż na Słowacji z Grupą Renault współpracuje siostrzana spółka Grupy PGD – Euromotor). Przypomnijmy: chodzi o zakup całej spółki – zarówno działalności operacyjnej, jak i nieruchomości.

Pisaliśmy już, że patrząc na obroty oraz wolumeny RRG Warszawa, można zaryzykować stwierdzenie, iż znajdujemy się w przededniu największej transakcji dealerskiej w historii polskiego rynku, której wartość opiewa zapewne na kwotę dziewięciocyfrową. Trzy „dealerskie” spółki Holdingu 1 (Grupa PGD, DF Grupa PGD, Westmotor Grupa PGD) wygenerowały w 2020 r. przychody na poziomie niemal 1,5 mld zł, RRG Warszawa osiągnęło zaś w tym czasie ponad 449 mln zł. Taki wzrost potencjału to ewenement na polskim rynku transakcji między dealerami – w 2021 r. 4 z 6 transakcji dotyczyły jedynie nieruchomości, a dwie nabyte firmy generowały przychody w żaden sposób nieporównywalne z siłą biznesową kupujących. Możliwe więc, że Grupa PGD zawalczy niedługo o odzyskanie pozycji numer jeden na krajowej Liście TOP50.

Skontaktuj się z autorem
Redakcja
Linkedin
REKLAMA
Zobacz również
Aktualności
CSSM: Chiny przeznaczyły 231 mld dol. na rozwój branży „elektryków”
Redakcja
21/6/2024
Aktualności
Europa: maj bez rewelacji
Redakcja
20/6/2024
Aktualności
Grupa Romanowski zaprezentowała mediom nowy salon Lexusa w Kielcach
Redakcja
18/6/2024
Miesięcznik Dealer
Jedyne na rynku pismo poświęcone w 100 proc. tematyce zarządzania autoryzowaną stacją dealerską. Od ponad 12 lat inspirujemy właścicieli, menedżerów i szefów poszczególnych działów dealerstw samochodów.