Aktualności

Toyota Central Europe przeniesiona do Warszawy

Toyota Central Europe (TCE) przeniosła swoją siedzibę z Budapesztu do Warszawy – podaje japoński koncern. Szykują się duże zmiany w dotychczasowej strukturze.

Nie zmieniło się tymczasem jedno: Jacek Pawlak, prezes Toyota Motor Poland, wciąż pozostanie także prezesem TCE. Pawlak został mianowany na to stanowisko już w 2016 r., kiedy siedziba Toyota Central Europe znajdowała się jeszcze w Budapeszcie. Przypomnijmy, że TCE odpowiada za sprzedaż, marketing i obsługę posprzedażową aut marek Toyota i Lexus w Europie Środkowej. Nowa struktura to efekt połączenia Toyota Motor Poland, czyli polskiego przedstawicielstwa japońskiego koncernu, z Toyotą Central Europe, która od 2015 r. zajmowała się nadzorem działalności handlowej Toyoty w Czechach, na Słowacji i Węgrzech. W ub.r. powyższe trzy państwa sprzedały łącznie 35 tys. modeli producenta, z kolei w Polsce było to 81,1 tys.

Toyota Central Europe stawia obecnie na reorganizację, która zaowocuje m.in. wspólnym działem informatycznym i kadr dla sieci handlowych Toyoty we wszystkich państwach Grupy Wyszehradzkiej, co ma zapewnić firmie oszczędności. Co więcej, ważne będą także działania, które uproszczą oraz przyspieszą obsługę klientów. Stąd przykładowo pomysł na ujednolicenie wachlarza samochodów oferowanych w autoryzowanych salonach Toyoty i Lexusa w Polsce, Czechach, na Węgrzech i Słowacji czy też wspólne zarządzanie zapasem hurtowym pojazdów.

Tom Fux, starszy wiceprezes Toyota Motor Europe ds. sprzedaży Toyoty i Lexusa, zauważa, że z ramienia TCE w latach 2015-2021 sprzedaż na Węgrzech, Słowacji i w Czechach wzrosła prawie trzykrotnie, a udział w rynku zwiększył się ponad dwukrotnie. „Chciałbym pogratulować Jackowi Pawlakowi i jego zespołowi dotychczasowych osiągnięć, wynoszących region do europejskich krajów z najlepszymi wynikami sprzedaży. Jestem przekonany, że nowa, większa TCE będzie udanym planem konsolidacji rynków regionalnych w Toyota Motor Europe” – przekonuje Fux.

Skontaktuj się z autorem
Redakcja
Linkedin
REKLAMA
Zobacz również
Aktualności
Jakościowa sprzedaż
Redakcja
20/5/2024
Aktualności
Grupa Pietrzak prezentuje Koenigsegg Jesko Attack
Redakcja
20/5/2024
Aktualności
Turcja hubem dla chińskiej motoryzacji?
Redakcja
17/5/2024
Miesięcznik Dealer
Jedyne na rynku pismo poświęcone w 100 proc. tematyce zarządzania autoryzowaną stacją dealerską. Od ponad 12 lat inspirujemy właścicieli, menedżerów i szefów poszczególnych działów dealerstw samochodów.