PREZENTACJA FIRMY

CA Auto Bank – nowy gracz na finansowym rynku motoryzacyjnym

Powstał właśnie Crédit Agricole Auto Bank – nowa, choć wywodząca się ze struktur FCA Banku, instytucja finansowa, która chce działać jako niezależny i wielomarkowy gracz finansujący samochody oraz szeroko pojętą mobilność na rynku europejskim.

Utworzony 4 kwietnia br. CA Auto Bank to międzynarodowa grupa bankowa prowadząca działalność w 17 krajach europejskich i Maroku. Firma, kontrolowana przez Crédit Agricole Consumer Finance (część Crédit Agricole S.A.), jest owocem ogłoszonych w 2021 r. porozumień z grupą Stellantis – w ramach reorganizacji partnerstwa finansowego obu firm.

Nowy bank ma działać we wszystkich sektorach mobilności: od samochodów, przez jednoślady, kampery, łodzie, sprzęt rolniczy, aż po lekkie i ciężkie pojazdy użytkowe. CA Auto Bank zamierza osiągnąć do 2026 r. outstanding na poziomie co najmniej 10 mld euro. Chce również, aby w 2030 r. 80 proc. jej portfela nowych pojazdów stanowiły auta ekologiczne. Stąd również pozycjonowanie się instytucji jako „Banku Mobilności dla Lepszej Planety” oraz chęć aktywnego wspierania „zielonej transformacji” branży energetycznej.

Bank udostępnia kompleksową ofertę finansową, ubezpieczeniową oraz wynajmu dzięki współpracy z ponad 30 markami, aktywnymi w różnych obszarach mobilności. Wśród nich znajdują się: Ferrari, Tesla, Mazda, Aston Martin, McLaren, Lotus i Morgan, ale także m. in. VinFast, DR Automobiles, Aiways, XEV, Electric Brands oraz Invicta Electric. Dołączy do nich również wielu dealerów i dostawców innych marek, w tym dealerzy sieci Stellantis.

CA Auto Bank jest również aktywny w segmencie jednośladów (Harley-Davidson, Royal Enfield, Fantic Motor, Vmoto Soco i CAKE), kamperów i przyczep lekkich (Erwin Hymer Group, Groupe Pilote, Groupe Rapido, Knaus Tabbert, Concorde i Carthago), a także ciężkich pojazdów użytkowych (Ford Trucks i BMC Trucks).

„Jesteśmy dumni z powstania CA Auto Banku oraz z włączenia 100 proc. jego działalności, jak również działalności firmy Drivalia (spółka zajmującą się mobilnością w strukturach grupy CA Auto Bank), w ramy Grupy Crédit Agricole Consumer Finance. To dla nas wyjątkowa okazja, która znacząco przyczynia się do realizacji naszych ambicji bycia liderem zielonej mobilności w Europie”– powiedział Stéphane Priami, prezes CA Auto Banku i dyrektor generalny CA Consumer Finance.

REKLAMA
Zobacz również
PREZENTACJA FIRMY sponsorowany
Wyznaczamy nowe standardy
Redakcja
22/12/2023
PREZENTACJA FIRMY sponsorowany
Autodetailing – sposób na wyższą rentowność dealerstwa
Redakcja
29/11/2023
PREZENTACJA FIRMY sponsorowany
Wyróżnia nas innowacyjność
Redakcja
24/11/2023
Miesięcznik Dealer
Jedyne na rynku pismo poświęcone w 100 proc. tematyce zarządzania autoryzowaną stacją dealerską. Od ponad 12 lat inspirujemy właścicieli, menedżerów i szefów poszczególnych działów dealerstw samochodów.