Aktualności

Diess: „elektryki” VW szybciej opłacalne. Zrównanie marż z autami spalinowymi

Herbert Diess, prezes Volkswagena, powiedział podczas dorocznego walnego zgromadzenia akcjonariuszy koncernu, że auta elektryczne spółki staną się tak opłacalne jak spalinowe szybciej, niż dotychczas oczekiwano – podaje Agencja Reutera.

Niemiecki koncern prognozował dotychczas zrównanie marż zysku aut o napędzie elektrycznym i spalinowym w okresie 2-3 lat. Diess przyznał zaś ostatnio, że dobra sytuacja finansowa Volkswagena pozwoli osiągnąć to wcześniej, i to mimo problemów, z którymi boryka się obecnie branża motoryzacyjna. VW chce zresztą stać się do 2025 r. największym na świecie producentem samochodów elektrycznych. W 2021 r. wyprodukował ich 452 tys., w bieżącym liczy już na 800 tys., a w 2023 r. – 1,3 mln.

Co ciekawe, gigant zdecydował o założeniu niezależnej firmy w USA, która przywróci północnoamerykańską markę Scout. VW, widząc sentyment, jakim darzą ten brand Amerykanie, wyprodukuje elektrycznego pick-upa oraz SUV-a. Produkcja rozpocznie się w 2026 r. – Elektromobilność oferuje historyczną okazję do wejścia w bardzo atrakcyjny segment pickupów i SUV-ów, a mamy ambicję stania się głównym graczem na rynku amerykańskim – przyznał Herbert Diess. To nie koniec inwestycji koncernu. W ubiegłym tygodniu pojawiła się informacja o tym, że VW wraz ze swoimi partnerami zainwestuje 10 mld euro m.in. w produkcję akumulatorów w Hiszpanii, co jest kwotą większą o 3 mld euro w porównaniu z pierwotnym planem producenta.

Przypomnijmy, że przedstawiciele Komisji Ochrony Środowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności (ENVI) Parlamentu Europejskiego poparli związany z pakietem „Fit for 55” projekt redukcji emisji CO2 w transporcie o 100 proc. do 2035 r. Już w najbliższych miesiącach zagadnienie trafi na plenum PE.

Skontaktuj się z autorem
Redakcja
Linkedin
REKLAMA
Zobacz również
Aktualności
MG Motor Europe przeciwne unijnym cłom. „Protekcjonistyczne praktyki handlowe”
Redakcja
17/6/2024
Aktualności
Toyota Romanowski z trzecim Lexusem
Redakcja
13/6/2024
Aktualności
Komisja Europejska zadecydowała. Nowe cła mogą sięgnąć 50 proc.
Redakcja
12/6/2024
Miesięcznik Dealer
Jedyne na rynku pismo poświęcone w 100 proc. tematyce zarządzania autoryzowaną stacją dealerską. Od ponad 12 lat inspirujemy właścicieli, menedżerów i szefów poszczególnych działów dealerstw samochodów.