Aktualności

Grupa Pietrzak prezentuje Koenigsegg Jesko Attack

Pięciolitrowy silnik V8 z podwójnym turbodoładowaniem, który na standardowej benzynie generuje 1280 KM, a na biopaliwie E85 – 1600 KM. To możliwości Koenigsegg Jesko Attack – modelu, który doczeka się tylko 125 egzemplarzy, z czego jeden zaprezentowała już w maju Grupa Pietrzak.

Prezentacja samochodu odbyła się w katowickim obiekcie dealera La Squadra, gdzie znajduje się jedyny w Polsce salon szwedzkiej sportowej marki, a na wydarzenie przybył sam jej twórca – Christian von Koenigsegg. Dealer zaprezentował 10 maja pojazd w ramach śniadania prasowego. Z kolei w dniach 11 i 12 maja klienci firmy mogli nie tylko podziwiać auto, ale i uczestniczyć w jazdach testowych.

Katowicki dealer informuje, że Jesko jest kontynuacją myśli inżynieryjnej zaprezentowanej już w modelu Agera, która została dodatkowo rozwinięta. Jak twierdzi firma, szwedzki producent zaprojektował auto tak, by zapewnić najwyższe osiągi spośród wszystkich pojazdów homologowanych do użytku drogowego na światowych rynkach.

Koenigsegg Automotive AB, szwedzkie przedsiębiorstwo założone w 1994 r. przez Christiana von Koenigsegga, produkuje jedne z najszybszych seryjnych samochodów na świecie. Grupa Pietrzak poszerzyła swoje markowe portfolio o szwedzki brand w 2020 r., otwierając pierwszy punkt sprzedaży Koenigsegga w Europie Środkowo-Wschodniej. Dealer ma w swojej ofercie także m.in. auta marek Ferrari, Maserati, Alpine (ambasadorem francuskiego brandu w Polsce został znany pisarz Szczepan Twardoch), Pagani i Bugatti.

Co ciekawe, Grupa Pietrzak, nawiązując do historii marki Alpine i oddając jej hołd, przygotowała niedawno we współpracy z włoskim studiem projektowym Zagato kolekcjonerskie auto AGTZ Twin Tail, które dostępne jest w 19 egzemplarzach (cena samochodu zaczyna się od 650 tys. euro).

Skontaktuj się z autorem
Redakcja
Linkedin
REKLAMA
Zobacz również
Aktualności
MG Motor Europe przeciwne unijnym cłom. „Protekcjonistyczne praktyki handlowe”
Redakcja
17/6/2024
Aktualności
Toyota Romanowski z trzecim Lexusem
Redakcja
13/6/2024
Aktualności
Komisja Europejska zadecydowała. Nowe cła mogą sięgnąć 50 proc.
Redakcja
12/6/2024
Miesięcznik Dealer
Jedyne na rynku pismo poświęcone w 100 proc. tematyce zarządzania autoryzowaną stacją dealerską. Od ponad 12 lat inspirujemy właścicieli, menedżerów i szefów poszczególnych działów dealerstw samochodów.