Aktualności

Polak nowym dyrektorem generalnym Stellantis Polska

Grzegorz Zalewski został w kwietniu dyrektorem generalnym Stellantis Polska. Polak przejął więc stanowisko po Roberto Matteuccim, który pełnił funkcję CEO od marca 2021 r. do końca ubiegłego miesiąca.

Jak podaje Stellantis Polska, Roberto Matteucci „wraca do Włoch”, a w późniejszym czasie firma ogłosi informacje na temat jego nowego stanowiska. Grzegorz Zalewski odpowie za rozwój biznesu Stellantis na rynku polskim, w tym marek Abarth, Alfa Romeo, Citroën, DS Automobiles, Fiat, Jeep, Lancia, Opel i Peugeot, a ponadto aut używanych Spoticar, obsługi posprzedażowej, części zamiennych oraz usług. Polak będzie raportował do Bernarda Loire, który jest dyrektorem 25. europejskich rynków koncernu.

Grzegorz Zalewski rozpoczął karierę zawodową w 1991 r., zajmując stanowiska kierownicze w obszarach sprzedaż i sieć dealerska, obsługa klienta oraz marketing. Od roku 2008 pełnił m.in. funkcję dyrektora generalnego, a także obejmował stanowisko dyrektora operacyjnego Grupy Renault Retail na Europę (odpowiadał wówczas za 13 krajów, w tym m.in. Wielką Brytanię, Czechy, Polskę, Niemcy, Włochy, Hiszpanię i Portugalię).

„Grzegorz ma szeroką znajomość rynku motoryzacyjnego w Polsce oraz wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu biznesem. Jestem przekonany, że wykorzysta swoją wiedzę ekspercką i umiejętności w zarządzaniu, aby zapewnić dalszy pomyślny rozwój Stellantis w Polsce i realizację naszego planu strategicznego Dare Forward 2030” – przekonuje Bernard Loire. Przypomnijmy, że plan Dare Forward 2030 zakłada zerową emisję dwutlenku węgla netto do 2038 r.

Skontaktuj się z autorem
Redakcja
Linkedin
REKLAMA
Zobacz również
Aktualności
Dwie listy, dwóch zwycięzców
Redakcja
21/5/2024
Aktualności
Jakościowa sprzedaż
Redakcja
20/5/2024
Aktualności
Grupa Pietrzak prezentuje Koenigsegg Jesko Attack
Redakcja
20/5/2024
Miesięcznik Dealer
Jedyne na rynku pismo poświęcone w 100 proc. tematyce zarządzania autoryzowaną stacją dealerską. Od ponad 12 lat inspirujemy właścicieli, menedżerów i szefów poszczególnych działów dealerstw samochodów.